ماه تولد شما می‌تواند در وضعیت سلامت شما تاثیر داشته باشد!

 

شاید باور نکنید اما ماه تولد چیزی بیشتر از طالع افراد به آنها می‌گوید. در یک مطالعه جدید دانشمندان دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه کلمبیا، محققان سعی کردند بفهمند که آیا رابطه‌ای بین احتمال ابتلا به بیماری‌ها و ماه تولد افراد وجود دارد. با بررسی یک الگوریتم از داده‌های پزشکی یک میلیون و هفتصد هزار بیمار نیویورکی از سال ۱۹۸۵ تا ۲۰۱۳ دانشمندان توانستند ۱۶۸۸بیماری مختلف را و ماه تولد بیماران بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که   ۵۵ نوع بیماری است که با ماه تولد بیماران ارتباط دارد.

در میان این بیماریها ۹ نوع بیماری قلبی است که  به متولدین ماه مارچ مربوط است. همچنین  کودکان متولد جولای و اکتبر هم با بیماری آسم  ارتباط دارند. متولدین ماه نوامبر هم بیشتر از دیگران دچار ADHD و با بیماری پیش‌فعالی می شوند.

به طور کلی کودکان متولد ماه می کمترین میزان بیماری را دارند در حالیکه اکتبری‌ها بیشترین میزان ابتلا به بیماری را نشان داده‌اند.

نکته مهم این است که نباید درباره این نتایج احساس نگرانی کنید.  زیرا پروفسور و استاد دانشگاه کلمبیا نیکولاس پی تاتونتی می‌گوید: درست است که ما به این نتایج راجع به ارتباط با میزان ابتلا به بیماری رسیده‌ایم اما این ارتباطات در برابر شیوه زندگی و تغذیه انسانها کمترین میزان درصد را دارند . این نتایج باید کمک کند که درک بهتری از شیوه  زندگی  سالم در افراد ایجاد شود وگرنه ماه تولد هیچ کس در اختیار خود او نیست اما سالم زندگی کردن به خود او بستگی دارد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *