مصرف کالری در طول رابطه جنسی چقدر است؟

برای کسانی که اندازه کالری مصرفی همه چیز را دارند این یک سوال اساسی است که مصرف کالری در طول رابطه جنسی چقدر است؟

در این مورد مطالب زیادی نوشته شده است که زن و مرد در طول رابطه جنسی چقدر کالری مصرف می کنند. پزشکان متخصص تخمین می زنند که متوسط مصرف کالری در هنگام رابطه جنسی به احتمال زیاد پایین تر از آن میزانی است که در رسانه ها بازتاب یافته . در واقع هیچ کس تا به حال به طور دقیق به این مسئله نپرداخته که انسان ها هنگام رابطه جنسی چقدر کالری دقیقا میسوزانند تا اینکه در یک تحقیق جدید در مجله plos one  که اخیرا منتشر شده است اعداد و رقم های مشخصی میدهند و از رابطه جنسی به عنوان یک ورزش نام می برند. در این مطالعه ۲۱ زوج از میانگین سنی ۱۸ تا ۳۵ سال در طول یک زندگی زناشویی دراز مدت مورد بررسی قرار گرفتند( این به نظر کار بسیار سختی می آید اما باید یکی آن را انجام دهد) که در زنجفیل از جزئیات آن خواهید خواند.. از این زوج ها خواسته شد که در رابطه زناشویی خود در ۴ حالت مشخص انجام دهند و رفتارهای جنسی عادی و روزانه خود را داشته باشند. این زوج ها نباید هیچ داروی افزایش میل جنسی از ویاگرا و … استفاده کنند و در طبیعی ترین حالت ممکن رابطه زناشویی داشته باشند.

در طول رابطه جنسی از زوج ها خواسته شده بود که بازوبندهای مخصوص که میزان انرژی مصرفی را نشان می دهد را به بازو ببندند. شرکت کنندگان باید قبل ازآغاز تماس جنسی از زمانی که تصمیم دارند رابطه را شروع کنند تا لحظه آخر تمام شدن رابطه جنسی بازوبند را به بازو داشته باشند. برای اینکه قدرت مقایسه داشته باشند همه زوج ها باید در روز برای مدت ۳۰ دقیقه دویدن یا راه رفتن سریع روی ترد میل بازو بند را داشته باشند تا آزمایش کنندگان تفاوت را متوجه شوند

به طور میانگین فعالیت های جنسی زوج ها حدود ۲۵ دقیقه طول می کشد. هر چند طیف قابل توجهی  حداقل ۱۰ دقیقه و حداکثر ۵۷ دقیقه زمان مصرف می کردند. این اعداد از زمان شروع عشقبازی تا مقاربت جنسی و پایان را شامل میشد.در تمام این ۴ حالت رابطه جنسی که زوج ها باید انجام میدادند مردها به طور میانگین ۱۰۱ کالری در هر بار ( به طور متوسط ۴.۲ کالری در دقیقه ) و زنان ۶۱ کالری (۳.۱ کالری در دقیقه) سوزانده اند.

در مقایسه  شرکت کنندگان دو برابر بیشتر کالری روی تردمیل در سی دقیقه پیاده روی سریع یا دو آهسته میسوزانند.مردها حدود ۲۷۶ کالری (۹.۲ کالری در دقیقه) و زن ها ۲۱۳ کالری (۷.۱ کالری در دقیقه).بنابراین یک انسان معمولی به طور میانگین دوبرابر کالری برای یک ورزش ساده در مقایسه با رابطه جنسی می سوزاند.

با این حال تنوع فردی نکته ای است که به هیچ وجه نباید نادیده گرفته شود.در همین گروه ۱۰۱ مرد و ۶۹ زن که مورد آزمایش قرار گرفتند مواردی بود که افراد بیشتر از ورزش کالری مصرف میکردند. احتیاجی به یاد آوری نیست که هر انسانی ویژگی های فیزیکی خاص خود را دارد و قابل ذکر است که این آمایش روی انسان های سالم و جوان انجام شده است و تنها در چهار حالت رایج رابطه جنسی مورد بررسی قرار گرفته است.

آنچه که برای همه ثابت شده است این است که با وجود اینکه دویدن روی تردمیل کالری و انرژی بیشتری می سوزاند اما افراد بیشتر از رابطه جنسی لذت می برند و حاضرند این دو را جایگزین یکدیگر کنند. اما این شایعه بزرگ که رابطه جنسی در حد یک ورزش کالری می سوزاند را به هیچ وجه جدی نگیرند و سوال اساسی رابطه جنسی چقدر کالری مصرف می کند را بر اساس نظریات علمی بسنجید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *