معجزات پیاز، باورتان نمی شود چه کارهایی با پیاز میتوانید بکنید

اندر معجزات پیاز می توان کتابها نوشت

با وجود اینکه پیاز جزء لازم هر غذایی در آشپزی ایرانی و حتی فرنگی است همه به طعم و بوی آن توجه می کنند و کمتر کسی می داند چه کارهایی با پیاز می توان انجام داد. زنجفیل به شما در مورد خواص درمانی و کارهایی که با اینا ماده معجزه گر می توانید انجام دهید می گوید.

پیاز دارای خواص ضد التهابی قوی است که برای درمان استفراغ های شدید بسیار استفاده می شود. علاوه بر این پیاز حاوی یک آنتی اکسیدان قوی به نام کورستین است که با از بین بردن رادیکالهای آزاد سطح سلامت فرد را ارتقا می دهد. گوگرد موجود در پیاز یک آنتی بیوتیک قوی محسوب میشود. مصرف مداوم و روزانه پیاز بیماری های تنفسی را بهبود می بخشد. پیاز کلسترول بالای خون را کنترل می کند. پیاز با گوگرد و فلانوئید موجود درآن برای درمان دیابت مفید است. آنها که در معرض آرتروز هستند به هیچ وجه پیاز را فراموش نکنند. بیماری های قلبی و عروقی نیز با پیاز می توان درمان کرد.

برای اینکه بدانید چه درمان های خانگی می توانید با پیاز داشته باشید و خود را از داروهای شیمیایی در امان نگه دارید زنجفیل به شما چند درمان خانگی با پیاز برای دردهای شایع ارائه می دهد.

پیاز برای سرفه

یک پیاز بزرگ را پوست  بکنید آن را دو نصف کنید بعد روی نیمه آن یک قاشق غذاخوری شکر قهوه ای بریزید و بگذارید یک ساعت بماند. بعد روزی دوبار از آن بخورید تا سرفه اتان بند بیاید

پیاز برای استفراغ

اول چای نعنا آماده کنید و بگذارید خنک شود سپس پیاز را رنده کنید و از توری به اندازه دو قاشق غذاخوری آب پیاز را رد کنید و بخورید بعد از ۱۰ دقیقه چای نعنا خنک شده را هم به اندازه دو قاشق غذاخوری بخورید. ده دقیقه صبر کنید و دوباره این پروسه را انجام دهید باید آنقدر این کار را بکنید که نشانه های حالت تهوع و استفراغ از بین برود. حدودا ۲۰ دقیقه طول می کشد که نشانه های استفراغ شدید با این درمان محو شود.

پیاز برای تب

کمی روغن نارگیل را با پیاز خرد شده مخلوط کنید از این ترکیب برای ماساژ دادن پا استفاده کنید. بعد از ماساژ چند حلقه پیاز در گودی پا بگذارید و جوراب بپوشید و تا صبح با همین جوراب بخوابید.

پیاز برای از بین بردن احتقان سینه

باید روغن نارگیل را با پیاز مخلوط کنید تا یک خمیر به دست بیاورید ، بعد آن را به سینه بمالید با یک حوله رویش را بپوشانید تا گرم بمانید میتوانید حوله را کمی گرم کنید. بعد از دو ساعت حمام بروید و بشویید.

پیاز برای عفونت گوش و گوش درد

باید پیاز را خرد کنید داخل یک جوراب بریزید و روی قسمتی که درد میکند بگذارید و با باند یا کلاه گرم گوش را بپوشانید با از بین رفتن درد میتوانید کلاه و جوراب را بردارید.

پیاز برای بریدگی و خونریزی

پوست شفاف(خواص پوست پیاز را اینجا بخوانید) پیاز دارای خواص ضد عفونی کننده است و مانع از آسیب به پوست می شود. بنابذاین می توانید هنگام بریدگی پوست پیاز را روی آن بگذارید تا خونریزی بند بیاید.

پیاز برای قولنج

این درمان بین سرخپوستان بومی قرن هاست که برای قولنج کودکان استفاده می شود. باید تکه های خرد شده یک پیاز زرد را در آب بجوشانید بعد بگذارید خنک شود هر یک ساعت یک قاشق غذاخوری از آن را به کودک بدهید تا اینکه علائم قولنج به کلی از بین برود.

تصفیه کننده هوا

برش های پیاز به تصفیه کردن هوا کمک می کنند.پیاز تمام باکتری و ویروس های موجود در هوا را میکشد بهتر است اطراف خانه برش های پیاز بگذارید تا فضا ضدعفونی شود.

از دیگر معجزات پیاز موارد زیر است:

تکه های پیاز را روی صورت ماساژ دهید تا کک و مک نزنید.

حلقه های پیاز را به کف سر بمالید تا شاهد رشد موی خود باشید.

برای جلوگیری از بید زدن پارچه پیاز در بین آنها بگذارید.

برای اینکه گیاهان باغچه در مقابل پشه و آفت ایمن شوند پیاز را بجوشانید و آبش را به برگها اسپری کنید.

برای برق انداختن ظروف شیشه ای و مسی حلقه های پیاز را روی آنها بکشید.

اتوی خود را با حلقه های پیاز تمیز و براق کنید و از زنگ زدن اشیا فلزی جلوگیری کنید.

بنابراین می بینید که میتوان این سبزی فوق العاده را برای درمان و داروهای خانگی به بهترین نحو استفاده کرد.  به معجزات پیاز باور داشته باشید تا متوجه تعییرات در زندگی و سلامتیتان شوید

آ

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] و پیاز را خرد کنید و به همراه اسفناج در یک ظرف مخلوط […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *