,

معروفترین عکس های جهان یا تاثیرگذارترین عکس های جهان!

هر عکسی برای خودش کتابها حرف دارد. هر کسی می‌تواند با یک عکس دگرگون شود، شعر‌ها و داستان‌ها بنویسد و یا حتی به زندگی خودش و دیگران پایان دهد. حالا اگر عکسی کل آدم‌های جهان را تحت تاثیر قرار دهد و به عنوان معروفترین عکس های جهان شناخته شوند چقدر حرف برای گفتن دارد.

در این مطلب معروفترین شاید بهتر است بگوییم تاثیرگذارترین عکس های جهان را از نظر داوران جایزه پولیتزر نشان می دهیم.

احتمالا شما این عکس‌ها را قبلا دیده‌اید حالا بهتر است بدانید این عکس‌ها برندگان جوایز بزرگی در تاریخ عکاسی جهان بوده اند.

قحطی سودان

سودان قحطی سال ۱۹۹۴

این عکس  لقب تاثیر گذارترین عکس تاریخ را گرفت و برنده جایزه پولیتزر شد، کودک از کمپ کمک‌های سازمان بین الملل که حدود یک کیلومتر فاصله داشت. کرکس منتظر است که کودک بمیرد تا او را بخورد. این عکس دنیا را شکه کرد و هیچ‌کس نمی‌ داند چه بلایی سر کودک آمد حتی خود عکاس کوین کارتر که مکان را بعد از گرفتن عکس ترک کرد.  او سه ماه بعد از شدت افسردگی خود‌کشی کرد..

دختر افغان

دختر افغان ۱۹۸۴

دومین عکس معروف جهان عکس دختر افغان است.این عکس توسط عکاس مجله معروف نشنال جئوگرافی گرفته شده است. درسال ۲۰۰۲ این دختر افغانی شناسایی شد و عکاس آن لقب داوینچی گرفت و این دختر هم  لقب مونا لیزای افغان  را با این پرتره از آن خودش کرد.

امیرا سانچز

– امیرا سانچز ۱۹۸۵

این دختر کلمبیایی در آرمرو در حادثه فوران آتشفشان نوادا کشته شد در حالی که ۱۳ ساله بود. او به مدت ۳ روز در آب وسیمان گیر کرده بود و این عکس  در مدت کوتاهی بعد از مرگش گرفته شده‌است. این عکس در تمام دنیا مشهور شد و این دختر بعد از مرگش چهره معروف بین‌المللی شد.

دزد غذا

 دزد غذا ۱۹۹۸

این عکس توسط یک عکاس انگلیسی در کمپ گرسنگان آفریقا گرفته شده است. درحالیکه کودک التماس می‌کند مرد هیچ عکس العملی نشان نمی‌دهد.

آخرین یهودی در مینسا

 آخرین یهودی ۱۹۴۱

این عکس در آلبوم شخصی یک سرباز یافت شد که پشتش نوشته بود آخرین یهودی وینسا. این مرد آخرین یهودی از ۲۸۰۰۰یهودی وینسا بود که کشته شد.

قدرت یک نقر

قدرت یک نفر ۲۰۰۷

این عکس هم برنده جایزه پولیتزر شد. این زن دارد جلوی نیروی امنیتی اسرائیل را به تنهایی میگیرد تا مانع از این شود که گارد اسرائبل  آنها را از منطقه مسکونی‌اشان که از نظر قانون اسرائیل غیرقانونی است بیرون کند.

آتش در خیابان مارلبرو

آتش در خیایان مارلبرو در ۱۹۷۵

این عکس دز سال ۱۹۷۶ برنده جایزه پولیتزر شد. این پسر و کودک ۱۹ و ۲ ساله به علت آتشسوزی در آپارتمانی در بوستون خودشان را از پله‌های اضطراری پایین می‌اندازند.

به نظر شما تلخی این عکسها دلیل معروفیت آنها شده  است؟

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *