,

معیار زیبایی چهره زنان چطور در یک قرن اخیر تغییر کرده است؟

تاریخ فیلم‌های هالیوود یک معیار بسیار جالب و مطمئن برای نشان دادن سلیقه جهان درباره زیبایی است. اینکه چطور معیارهای زیبایی چهره زنان دهه به دهه تغییر می‌کند و  به همان نسبت سلیقه مردم جهان هم نسل به نسل با تبلیغات و فیلم‌ها تغییر می‌کند بحثی است که ساعت‌ها زمان  می‌برد، اما احتمالا خیلی ها با این نظر هم‌ عقیده‌اند که سلیقه جهان بازیچه فیلم‌های هالیوود قرار می‌گیرد. اینکه چرا مفهوم زیبایی از چهره‌های دخترانه و معصوم ۱۹۰۰  در ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ تبدیل به گونه‌های برجسته و ابروهای بالارفته تغییر پیدا کرد را تنها هالیوود و دنیای فشن و مد می‌تواند پاسخ دهد. فرم صورت، مدل مو و ابرو و حتی ژست‌های زیبایی برای عکاسی سال به سال تغییر کرده و این همگون‌شدگی و تقلید، مفهوم زیبایی را به شدت زیر سوال برده است. با همه تغییراتی که جهان در سلیقه خود ایجاد می‌کند اما باز هم هیچ‌کس نمی‌تواند منکر این باشد که چشمان درشت و گونه‌های برجسته و اندام متناسب (که خیلی‌وقت است به سمت لاغری مفرط کشیده شده) زیبا نیستند. اما مسئله مهم تمایل افراد به پسندیدن سلیقه عام است و  سلیقه عام هم نسل به نسل و دهه به دهه از طریق رسانه و فیلم‌های هالیوود تغییر می‌کند. وقتی یک هنرپیشه در یک دهه سمبل زیبایی می‌شود تلاش تمام افراد این است که شبیه او باشند و این  از دردناک ترین اتفاقاتی است که برای سلیقه جهان  و معیارهای زیبایی پیش می آید. در این مطلب با چند عکس به شما یادآوری می‌کنیم که چطور معیار زیبایی زنان  از آغاز تا به امروز توسط هنرپیشه‌ها وفیلم‌های هالیوود تغییر کرده است.

سینمای آغازین ۱۹۰۰، چشمهای درشت، لبهای کوچک و چهره معصوم.

تغییر معیار زیبایی زنان در یک قرن اخیر

۱۹۲۰  چشمهای خمار و کلاسیک

تغییر سلیقه جهان درباره زیبایی زنان

۱۹۳۰ موهای بلوند و چهره شاد و ابروهای باریک و کشیده

تغییر معیار زیبایی زنان در یک قرن

۱۹۴۰ موهای بلند و پف کرده با اجزای صورت ظریف

تغییر معیار زیبایی در زنان

۱۹۵۰ چهره ها کمی استخوانی تر شده و  موها بلوند و چشمان روشن و آبی

تغییر سلیقه جهان درباره زیبایی زنان

۱۹۶۰ لبهای درشت و گونه‌های کشیده و چشمان کشیده و وحشی

تغییر سلیقه در قرن اخیر درباره زیبایی زنان

۱۹۷۰ چهره‌های مات و طبیعی و رنگ پریده و معصوم

تغییر معیار زیبایی در یک قرن

۱۹۸۰ موهای بلند و چهره‌های جدی و فک استخوانی

زیبایی زنان در دهه 80 میلادی

۱۹۹۰ صورتهای بانمک و ظریف و کودکانه

تغییر سلیقه در زیبایی زنان

۲۰۰۰ اندام‌های ورزشی و رنگ  پوست برنزه و تیره با موهای مشکی

تغییر سلیقه در زیبایی زنان

۲۰۱۰ چهره‌های سیاه‌پوست و متفاوت

تغییر معیار زیبایی زنان در یک قرن

اگر یک نگاه گذرا به مجله‌های قدیمی و مدل‌های آرایش و مو بیندازید احتمالا شما هم با ما بر سر این مسئله هم‌عقیده خواهید بود. به نظر شما سلیقه و معیار زیبایی زنان به چه سمت و سویی در این قرن می رود؟

لینک اصلی

2 پاسخ
 1. شهروند
  شهروند says:

  فکر نمی کنم این طوری باشه.
  بسیاری از مواردی که ذکر کردید اصلاً زیبا نیستند مثلاً مورد آخر که در عصر ماست و فکر نمی کنم هیچ کسی در این عصر آن را زیبا بداند.

  پاسخ
  • گندم
   گندم says:

   البته که این یک مسئله کاملا سلیقه ای است اما این مطلب طی یک بررسی آماری از فضای اینترنت و ستاره های هالیود نوشته شده و صرفا ترجمه شده. من هم با شما در مورد اینکه خیلی از این موارد زیبا نیستند هم عقیده ام اما اینکه سلیقه زیبایی هم در طول زمان تغییر کرده یک واقعیت ثابت شده است

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *