نقشه صورت در طب چینی، از اجزای صورت بیماریها را تشخیص دهید

تشخیص بیماری ها از روی نقشه صورت در طب چینی هم از آن دسته کارهای عجیب چینی هاست، ببینید چطور اعضای بدن را در صورت خلاصه کرده اند

وقتی که اندام های مهم بدن و پوست ما شروع به دادن علائم خاص می‌کنند که به ما نشان بدهند که یک جار کار مشکل دارد این نشانه‌ها را در صورت می‌توانیم ببینیم. طبق طب چینی ها هر جزء از صورت ما یک ارگان مهم بدن را نشان می‌دهند که عملکرد خوب و یا ضعیف آن عضو حیاتی بدن در این جزء صورت نشان  داده می‌شود. این نشانه ها به صورت تغییر رنگ ، جوش و دانه های ریز و تحریک و خشکی صورت دیده می‌شوند. برای اینکه بتوانید نقشه صورت طب چینی ت را به خوبی بیاموزید و خودتان متخصص طب چینیی شوید در ادامه جزئیات را بخوانید.

نقشه صورت در طب چینی

پیشانی: مثانه و روده کوچک

علت: چربی ناسالم بیش از حد در رژیم غذایی، خوردن غذاهای فرآوری شده که ظرفیت و توانایی هضم غذا را کم می‌کند. مصرف بیش از حد الکل و شکر و مهمتر از همه استرس زیاد و اعصاب نا آرام و بدخوابی در کم کاری و مشکلات مثانه و روده کوچک موثر است که در پیشانی به صورت تغییر رنگ یا خشکی و خارش دیده می شود.

درمان آن هم تنها رژیم غذایی خوب خوردن آب زیاد و خواب کافی و آرام است.

بین دو ابرو: کبد

علت: شکم شما مدام در حال کار کردن و فعالیت است و استراحتی که لازم دارد را نمی تواند داشته باشد.  شما بیش از حد گوشت می خورید و ممکن است به برخی ترکیبات گوشتی هم حساسیت داشته باشید.

درمان آن هم این است که باید بین خوردن و استراحت کردن خود یک تعادل ایجاد کنید. سبزیجات را زیاد کنید و سعی کنید ساعاتی در هفته به پیاده روی بپردازید. ورزشهایی مثل یوگا و دو سیستم گوارشی شما را احیا می‌کند.

قوس ابروها: کلیه ها

علت: مصرف سیگار زیاد، تضعیف گردش و جریان خون، و قلب ضعیف و بیمار.

درمان:آب زیاد خوردن را شروع کنید، مصرف کافئین و قهوه زیاد را کم کنید حواستان باشد که بدنتان هیچ وقت کم آبی نداشته باشد.

بینی: قلب

علت: حضور زیاد در فضاهای بسته و خفه، هوای آلوده، باد زیاد در معده و شکم باد کرده، گردش خون بد و ضعیف در بدن و فشار خون بالا می‌تواند در این قسمت صورت نمود خود را به خوبی نشان دهد.

درمان: مدام فشار خون و کلسترول خود را چک کنید، خوردن چای سبز ارگانیک کمک می‌کند که بدن سم زدایی کند و مطمئن باشید که برای خلاصی از این شرایط ورزش یک اجبار است.

بالای گونه ها: ریه ها

علت: مصرف بیش از حد دخانیات، آلودگی زیاد و آسم و تنگی نفس، باید حتما تیرگی دور چشم را هم در این مورد در نظر داشته باشید.

درمان: تا می‌توانید در اطراف سیگاریها و قلیان نباشید. هوای آلوده تیرگی دور چشم را بدتر می‌کند. اگر سیگاری هستید بدانیدکه بهتر است هر چه زودتر برای چهره خود آن را ترک کنید.

دهان و گونه ها: شکم

علت: غذاهایی که چربی اشباع شده دارند و فست فودها، مصرف زیاد نمک و شکر و کافئین باعث تغییر رنگ و تیرگی این نواحی می شود. شب بیداری ها و بیدار خوابی‌ها اوضاع را بدتر می‌کند.

درمان: رژیم غذایی را شروع کنید که در آن میوه و سبزیجات زیاد است. نمک و شکر سفید را کمتر مصرف کنید و ورزش و پیاده روی را در زندگی خود راه دهید.

فک و گردن: هورمونها

علت: کم آبی شدید بدن و نمک زیاد و کافئین فاکتورهای منفی و مضر برای این نواحی هستند.

درمان: مصرف نمک کمترو کافئین و آب درمانی برای این بخش از بدن بسیار مفید است.

ما هر روز خودمان را در آیینه میبینیم بنابراین نقشه صورت در طب چینی میتواند کمک زیادی در شناخت مشکلات کل بدنمان باشد همینقدر که بدانیم کدام جزء نماینده کدام عضو بدن است به راحتی با به وجود آمدن کوچکترین تغییرات روی صورت هشدار بدن را در می یابیم.  برای برخی این نقشه صورت در طب چینی یک موضوع خنده دار است و ممکن است برای برخی دیگر نجات دهنده جانشان بوده باشد. هدف ما تنها آشنایی خوانندگان عزیزمان با آنچه که در طب سنتی چینی آمده است، بوده و اعتماد آنها به طب نقشه صورت در طب چینی به تجربه خودشان باز می گردد.

 ساعت بدن در طب چینی هم میتواند به شما در تشخیص بیماری ها کمک کند. این مطلب هم برای شما جالب خواهد بود

لینک اصلی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *