نقطه هیگو را کشف کنید و از سردرد و خارش آلرژی خلاص شوید!

چینی‌ها باور دارند که هر گونه درد و یا بیماری در نتیجه اختلال و آشفتگی انرژی در بدن است. نقطه هیگو درکف دست که بین انگشت شست و سبابه است از نظر چینی ها از آن نقاط مهم بدن است. فشار و ماساژ این نقطه باعث برقرار کردن جریان انرژی و تعادل آن در بدن می شود. چینی‌ها معتقدند که با ماساژ این نقطه می‌توانند سردرد و حتی حمله‌های آلرژیک که باعث تب وخارش شدید می‌شود را درمان کنند.حتی برخی می گویند برای درمان هر دردی می توانید با فشار و ماساژ نقطه هیگو آرام شوید.امتحانش که ضرری ندارد این بار در هنگام سردرد  و یا خارش و تب این روش را پیاده کنید.

چطورنقطه هیگو را پیدا کنیم؟

نقطه هیگو

انگشتان دست را باز کنید. درقسمت کف دست بین انگشت شست و سبابه خود را با انگشت شست و سبابه دست دیگرتان ماساژ دهید. زیر انگشتان خود یک ماهیچه و رگهای سفت پیدا می‌کنید.  یک راه دیگر این است دستتان را طوری باز کنید که یک زاویه ۹۰ درجه توسط انگشت سبابه و انگشت شست ایجاد شود حالا از نوک انگشت سبابه خطی را تا مچ دست بکشید. از نوک انگشت شست هم یک خط فرضی به سمت داخل دست بکشید آن نقطه که این دو خط همدیگر را قطع می‌کنند نقطه هیگو است اگر آنجا را کمی فشار بدهید دقیقا می‌فهمید که درست پیدا کرده اید.  وقتی انگشتان خود را به هم میچسبانید نقطه هیگو کمی برجسته  و سفت می‌شود همین الان انگشتان خود را به هم بچسبانید و آن برآمدگی کوچک و کمی نرم را  کشف کنید. اینجا همان نقطه هیگو است.

چطور درد را با ماساژ این نقطه از بین ببریم؟

به محض اینکه نقطه هیگو را پیدا کردید با انگشت شست و سبابه دست دیگرتان به آن فشار بیاورید.  به حالت دورانی به مدت ۱۰ دقیقه ماساژ دهید. ممکن است احساس دردی شیرین را زیر انگشتانتان داشته باشید. هر دو دست خود را به همین شیوه ماساژ دهید.

نقطه هیگو

علاوه بر این روش می‌توانید یک انگشت شست را روی نقطه هیگو و چهار انگشت دیگر را در آن سوی دست بگذارید مانند اینکه بخواهید دو دست را در هم قفل کنید و با انگشت شست خود باز فشار بیاورید. بعد از چند دقیقه احساس بد سردرد و یا خارش برطرف می‌شود این آسانترین کاری است که می‌توانید در هر کجا و در هر شرایطی انجام دهید. به محض به وجود آمدن علائم سردرد و تب و یا خارش این کار را امتحان کنید. خیلی ها از آن نتیجه گرفته‌اند اگر تاثیرش را حس کردید تجربه خود را برای ما نیز بگویید.

لینک اصلی

4 پاسخ
 1. پیام ترابی
  پیام ترابی says:

  شست:ابهام و انگشت بزرگ . (ناظم الاطباء) (از برهان ) (فرهنگ لغات ولف ) (از انجمن آرا) (از آنندراج ). ابهام . انگشت نر. نر انگشت . (یادداشت مؤلف ). جای گرفتن سوفار تیر؛ یعنی انگشت بزرگ . (فرهنگ اوبهی ). نر انگشت . (غیاث اللغات ). انگشت نر که به تازی ابهام خوانند. (از فرهنگ جهانگیری ) :
  بمالید چاچی کمان را به دست
  به چرم گوزن اندر آورد شست .
  فردوسی .

  پاسخ
 2. Aisana
  Aisana says:

  اینکار جواب میده البته من برایه دردهایه شکم به هنگام سقط پرستارها برایم انجام میدادن واروم میشددل دردهایم تاحدی

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *