, ,

نکاتی در رابطه با سلولیت

درمان سلولیت

بسیاری از افراد به ویژه خانم‌ها درگیر این مساله بوده و به دنبال راهی برای از بین بردن سلولیت هستند.

اصلا سلولیت چیست؟

سلولیت در واقع ناهمواری‌هایی در سطح بدن است که اغلب در بخش‌هایی از بدن مانند کشاله‌های ران، باسن و شکم دیده می‌شوند. و یک بیماری به حساب نمی‌آید. و عوارضی برای بدن به دنبال ندارد اما می‌تواند ظاهری نا‌زیبایی به بدن می‌دهد. در اینجا سعی کردیم تا به سوالات رایج مردن در این زمینه پاسخ بدهیم.

آیا برونزه کردن پوست می‌تواند به بهبود آن کمک کند؟

بله! رنگ دادن به پوست تا حدی می‌تواند این ردها و ناهمواری‌های پوستی را کم رنگ‌تر بکند، اما درمان نهایی آن برونزه کردن پوست نیست. و البته استفاده از اسپری برونزه و کرم‌های برونزه‌کننده خیلی بیشتراز برونزه کردن طبیعی باعث کم‌رنگ شدن آن می‌شوند.

آیا رژیم‌های کم‌چرب می‌توانند سلولیت را بهبود ببخشند؟

خیر! هیچ رژیم کم کالری یا کم چربی نمی‌تواند سلولیت شما را درمان کند. بهترین رژیم برای از بین بردن آن، همان رژیمی است که معمولا برای حفظ سلامتی به همه پیشنهاد می‌شود: سبزیجات زیاد مصرف کنید، غلات سبوس‌دار به جای غلات تصفیه‌شده مصرف کنید. بیشتر آب بنوشید.

آیا داشتن سلولیت دربین خانم ها شایع است؟

بله! شما تنها نیستید. یادتان باشد که بالای ۸۰% خانم‌ها این مشکل را دارند. به نظر می‌رسد که با افزایش سن بیشترمی‌شود و این اتفاق کاملا طبیعی است. برای مقابله با آن سعی کنید فعالیت بدنی را افزایش دهید. ورزش می‌تواند پوست شما را از همه لحاظ درمان کند و کیفیت و شفافیت بالایی به پوست صورت و بدن شما بدهد. پس لطفا برای درمان سریع به سراغ انواع کرم و پماد نروید.

آیا کاهش وزن به درمان آن کمک میکند؟

بله! اگر شما اضافه وزن داشته باشید، مقداری کاهش وزن می‌تواند به بهبود آن کمک کند. اما اگر شما نزدیک به وزن ایده آل هستید، کاهش وزن زیاد می‌تواند شرایط ظاهری این ناهمواری‌ها را بدتر هم بکند.

آیا آقایان به ندرت دچار سلولیت می‎شوند؟

بله! خیلی ناراحت کنندا است، اما آقایان خیلی به ندرت سلولیت‌دار می‌شوند. مساله‌ی اصلی در مورد سلولیت هورمون است. واصولا از طریق همان مکانیسمی ایجاد می‌شوند که چربی دربدن خانم‌ها ذخیره می‌شوند تا بدن مطمئن شود که برای بارداری و رشد یک جنین آمادگی کافی را دارد. آقایانی که چاق هستند ممکن است این مشکل را داشته باشند، چرا که معمولا این افراد به نسبت هورمون زنانه بالایی دارند.

آیا قرص‌های ضد بارداری باعث بیشتر شدن سلولیت می‌شوند ؟

خیر! بعضی متخصصین براین اعتقاد هستند که هورمون‌های موجو در این قرص‌ها باعث ایجاد سلولیت می‌شوند. اما در این زمینه هیچ تحقیقاتی انجام نگرفته، بنابراین فعلا نگران نباشید.

آیا سلولیت با کرم درمان می‌شود؟

خیر! هیچ کرم یا پمادی نمی‌تواند آن را کامل درمان کند. در کل بدانید که کرم‌های ضد‌سلولیت معمولا حاوی کافئین هستتند که برای چند ساعت می‌توانند پوست شما را لیفت کنند و بنابراین برای مناسبت‌های خاص یا استخر و دریا شاید مناسب باشند.

در این مقالات را‌ه‌هایی برای از بین بردن سلولیت را خواهیم گفت.

پس تغذیه سالم و ورزش کردن را فراموش نکنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *