نکات شیرینی پزی ساده و کلیدی

 

شیرینی پزی گرچه شغل فوق‌العاده‌ای است اما برای خیلی‌ها تفریح و سرگرمی آرامش‌بخشی هم هست. از زمانی که آتش کشف شد نان و شیرینی پزی هم شروع شد و از آن زمان تا به حال نسل در نسل تجربه‌های شیرینی پزی از استاد به شاگرد و از مادر به دختر منتقل شده‌است. یک سوال بزرگ در ذهن هر کسی که دستور شیرینی را می‌گیرد این است که چرا کیک من مثل مادرم نمی شود! تجربه، تجربه و باز هم تجربه آن فوت کوزه ‌گری است که باید دانست. این نکات شیرینی پزی بر اساس تجربه به دست آمده است و کار شما را برای دفعه بعد که خواستید شیرینی بپزید آسان می‌کند.

کره سفت

ترکیب کردن کره با شکر

مخلوط کردن کره سفت با شکر کار سختی است اگر نباید کره آب شود. پس شکر را کمی گرم کنید و بعد در کاسه کره بریزید گرمای شکر کمک زیادی در هم زدن خوب کره با شکر می‌شود.

خامه هم زده

نکات شیرینی پزی

خامه رکن اصلی خیلی از شیرینی ها و دسر هاست . اینکه چطور بتوانیم آن را حالت‌دار کنیم که روی کیک خوب بشیند کمی سخت است. اگر کنترل آن برای شما هم سخت است چند قطره لیمو داخل خامه بچکانید تا خامه شما بیشتر فرم بگیرد و لذیذتر می‌شود.

شیر ترش

شیر ترش

شیر ترش از قدیم‌الایام برای کیک پزی استفاده می‌شد و خواص زیادی هم داشت. برای اینکه خودتان شیر ترش درست کنید ۲ قاشق چای‌خوری سرکه داخل یک لیوان شیر بریزید و بگذارید چند دقیقه بماند.

کلوچه تازه

کلوچه نرم و تازه

کلوه از شیرینی‌های مورد علاقه خیلی‌هاست اما به شرط آنکه تازه باشد. برای اینکه کلوچه مدت بیشتری نرم و تازه بماند به خمیر کلوچه یک قاشق غذاخوری مربا یا ژله و یا مارمالات اضافه کنید. هم طعم بهتری می‌گیرد و هم مدت طولانی‌تری نرم و تازه می‌ماند.

کیک میوه‌ای

نکات شیرینی پزی

اگر طرفدار انواع میوه روی کیکتان هستید و از اینکه میوه‌ها در حرارت فر تازگی خودشان را از دست می‌دهند ناراحتید.کافی است یک لیوان آب داخل فر بگذارید. رطوبت هم میوه‌ها را در برابر حرارت خشک نمی‌کند و هم کیک نرم‌تری دارید.

کیک فنجانی با طعم فندق وبادام

کیک فنجانی

کیک فنجانی شیرینی ساده و خوشمزه‌ای است. اگر میخواهید طعم آن متفاوت باشد و از یکنواختی مافین‌های ساده خسته شده‌اید کمی کره فندقی و یا بادام به آن اضافه کنید. این طعم متفاوت را مطئنا دوست خواهید داشت.

کره نرم درست کردن

کره نرم

اگر کره سفت و یخ زده است و نباید آن را آب کنید. ظرف آن را از آب جوش پر کنید کمی که ماند آب را خالی کنید و کره را داخل ظرف بریزید کره با گرمای ظرف نرم می‌شود.

دونات شکری

دونات شکری

تمام مزه دونات های شکری به خاکه‌قند اطرافش است. برای اینکه دونات کاملا به خاک قند آغشته شود دونات‌های تازه را داخل یک کیسه پلاستیکی کنید و شکر را در آن کیسه بریزید بعد در کیسه را بگیرید و خوب آن را تکان دهید. تمام سطح دونات شکری می‌شود.

شیره انگور و خرما

شیره انگور

چطور می‌توان از شیره خرما و یا انگور استفاده کرد بدون اینکه کش بیاید و به ظرف بچسبد. یک راه حل ساده دارد و آن اینکه ظرفی که داخلش شیره را می ریزید با کره و یا هر روغن بی بوی دیگری چرب کنید دیگر شیره به ظرف نمی‌چسبد.

لینک اصلی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *