,

هنگام ارگاسم چه اتفاقی برای مغز و بدن می افتد؟

 

آیا تا به حال به ارگاسم از لحاظ علمی نگاه کرده اید؟ همراه شوید تا ببینیم در رسیدن  به اورگاسم یا همان اوج لذت جنسی برای بدن و ذهن شما چه اتفاقی میافتد.

آگاهی داشتن به اینکه طی رسیدن به اوج لذت و رضایت جنسی  یا همان ارگاسم در بدن شما و نیز همسرتان چه اتفاقی میافتد به شما در کامل کردن تماس جنسی و ایجاد حس صمیمت بیشتر کمک می‌کند.

در زمان رسیدن به اورگاسم مغز مسایل روانشناسی و و نیزحسهای مرتبط با نواحی آلت های جنسی را  کنترل می‌کند. میلیونها عصب به کولیتوریس¸ لابیا ¸ دهانه واژینال ¸ آلت مردانگی ¸ بیضه ها ومحل عجان منتهی می‌شود که با تحریک شدن بالاترین حس جنسی را سبب می‌شود.

هنگامیکه تحریک می‌شوید این اعصاب پیام‌های حس رضایت به مغز می‌فرستد.همان بخش از مغز که در زمان خوردن یک خوراکی خوشمزه  مثل شکلات تلخ تحریک می‌شود و این همان قسمت از مغز است که با مصرف داروهای توهم زا فعال می‌شود. ازینرو اگر میشنویم که کسی به رابطه جنسی معتاد شده واقعیت دارد.

نه فقط اورگاسم و حس لذت جنسی بخش احساس رضایت را در  مغز فعال می‌کند باعث بلکه می‌شود که ذهن به طور موقت کنترلش را از دست بدهد. طبق مطالعه ای جدید از دانشگاه گرونینگن در هلند زمانیکه مردها و زنها به اورگاسم می‌رسند ناحیه جانبی قشر اوربیتوفرونتال به طور موقت به اصطلاح تعطیل میشود. این بخشی از مغز است که مسئول کنترل رفتار است. به همین دلیل است که همه از برقراری رابطه جنسی و رسیدن به اورگاسم لذت می‌برند چون نه تنها احساس فوق العاده ای است بلکه به ذهن این فرصت را می‌دهد  که رها باشد.

در طی رسیدن به لذت جنسی مغز نیز غرق اکسیتوسین که یک ماده شیمیایی قدرتمند است می‌شود که باعث حس صمیمت زیاد می‌شود. اکسیتوسین که به هورمون عشق شناخته شده است کمک می‌کند که به همسر خود را بیشتر دوست‌داشته باشیم. هرچند مردها سطح بالایی از تستوسترون در مغزشان دارند که ممکن است کمی از تاثیرات اکسیتوسین را تحت تاثیر قرار دهد و به همین دلیل است که مردها حتی اگر احساس صمیمت با شریک جنسی خود نداشته باشند قادر به برقراری رابطه جنسی هستند در حالیکه اغلب زنان بعد از ایجاد احساس عاطفی ارتباط جنسی  برقرار می‌کنند.

همچنین  این هورمونهای متفاوت دلیلی هست که زنان بعد از برقراری رابطه نیاز به نوازش دارند در صورتیکه مردها چیزی می‌خورند یا می‌نوشند و یا به خواب می‌روند.

این تنها تفاوت بین سیستم مغزی زنان و مردان در رابطه با زمان بعد از برقراری رابطه جنسی نیست. زمانیکه زنها به ارگاسم  می‌رسند  خاکستری اطراف مجرا (PAG) – آن بخش از مغز که پاسخ های جنگ و گریز را کنترل می‌کند- فعال می‌شود اما در زمان رسیدن به اورگاسم در مردها این اتفاق نمی‌افتد. مطالعات همچنین نشان می‌دهد که زنها هنگام رسیدن به اورگاسم در آمیگدال و هیپوکامپ کاهش فعالیت دارند که هردو بر احساسات ترس و عصبانیت نظارت دارند. اینها به چه معنا می‌باشد؟ بنا بر تحقیقات گفته می‌شود که این بخشهای مغز  برای اینکه زنها احساس امنیت و اعتماد و راحتی داشته باشند فعال می‌شوند تا به اورگاسم برسند و این مساله ای هست که خیلی برای مردها اهمیت ندارد. درست هست که مغز تنها قسمت بدن نیست که به اورگاسم پاسخ می‌دهد،  آلت تناسلی هم مهمترین قسمت بعد از مغز است که به ارگاسم پاسخ می‌دهد. در حین ارگاسم آزادسازی انرژی قدرتمند جنسی باعث احساس رضایتبخش بی‌وزنی می‌شود. طی فرایند رسیدن به ارضاﺀ جنسی تولید انرژی جنسی و انقباض ماهیچه ها که باعث رها شدن انرژی می‌شود که یک فرآیند ساده و قدرتمند فیزیولوژی است .

ارگاسم در بدن

 

این رها شدن یکباره انرژی همان حس فوق‌العاده ارگاسم است که با آرام شدن بعد از آن همراه می‌شود. مثل یک انفجار آتش‌فشان و سکوت آرام بعد از آن.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *