,

واقعیت هایی درباره ازدواج که نمی دانستید!

اگر در این نزدیکی‌ها به مراسم ازدواج دعوتید می‌توانید بقیه مهمانان و دوستان را با این واقعیات جالب متعجب کنید. اگر درباره برخی مراسم و سنت هایی که در عروسی توسط عروس و داماد انجام می شود سوالی در ذهن دارید این نکات شما را تشویق می کند که بیشتر بدانید. شاید هم شب عروسی خودتان نزدیک است و به عنوان عروس و یا داماد می خواهید درباره عروسی بیشتر بدانید.  به هر حال کمتر کسی این نکات را درباره ازدواج می داند.

  • لباس سفید عروسی به زمان ملکه ویکتوریا باز می‌گردد.

اکثر فرهنگ‌ها لباس عروس سفید است. اما کمتر کسی می‌داند که لباس عروس سفید از کجا می‌آید. زمانی که ملکه ویکتوریا با شاهزاده آلبرت در سال ۱۸۴۰ ازدواج کرد.  او یک ساتن سفید پوشید، او معتقد بود که لباس سفیدش نماد پاکی نیست، بلکه نشانه ثروت است. سفید رنگی است که به راحتی شسته و تمیز نمی‌شود و تنها یک بار می‌توان پوشید که تنها قشر معدودی از ثروتمندان این کار را می‌کنند.

  • انتخاب انگشت حلقه و ازدواج بر اساس یک آگاهی ضعیف از آناتومی بدن بود.

رومی‌های‌های قدیم انسان‌های خلاق و محکمی بودند اما روی اشتباهاتشان هم اصرار داشتند. باور مرسوم این است که انگشت حلقه را به این دلیل انتخاب کرده‌اند انگشت حلقه رگی دارد که کاملا مستقیم به قلب رسیده است در حالیکه که این باور خیلی رمانتیک و زیباست اما اصلا علمی و درست نیست.

  • رسم بوده که عروس کیک را با سرش بشکند.

معمولا عروس و دامادها شب عروسی از این کارها نمی‌کنند، البته برخی‌برای هیجان و شادی بیشتر در شب عروسی ممکن است برخی شوخی‌ها را با هم بکنند اما اینکه این کار یک رسم سنتی باشد جالب است. در جشن‌های عروسی رومی‌های کهن عروس کیک پخته شده از آرد گندم را با سرش خرد و له می کند و خرده تکه‌های روی روی سر عروس را داماد می‌خورد به نشانه شریک بودن و با هم تقسیم کردن!

  • بغل کردن عروس توسط داماد و به اتاق بردن برای دور کردن ارواح شیطانی است.

بغل کردن عروس تنها یک رسم زیبا و رمانتیک نیست. این رسم برای دور کردن ارواح شیطانی که در زیر زمین می‌پلکند است. داماد می‌خواهد با این کار عروسش را از ارواح خبیث زیر زمین دور کند. همچنین تنها رفتن عروس  برای اولین بار وعبور او از آستانه در خانه بدیمن و شوم است به همین دلیل داماد او را در آغوش خود می‌برد. توضیح غیررمانتیک آن این بود که برای اینکه عروس فرار نکند داماد او را در آغوش خود می‌برد.

  • بوسیدن عروس و داماد بعد از عقد یک رسم رومی بعد از پیمان بستن است.

همه مراسم عقدها با بوسیدن عروس و داماد تمام می‌شود. شاید همه فکر کنند این کار به خاطر  عشق و رمانتیک است اما واقعیت این است که در رم بعد از بستن هر پیمانی دو طرف یکدیگر را می‌بوسیدند و این بوسه نشانه پیمان بستن است.

  • ساق‌دوش عروس لباس مشابه عروس می‌پوشند تا شیاطین و ارواح خبیث را که خواستگار عروس بودند به اشتباه بیندازمند.

اجنه و ارواح خبیثی که ممکن است عاشق عروس باشند با فداکاری نزدیکترین دوستان عروس گیج شده و عروس را نمی‌توانند بدزدند. همه دلنگرانی پدر ومادر عروس در رم باستان دزدیده شدن او بوده به همین منظور نزدیکترین دوستان عروس لباسی مشابه او می‌پوشیدند تا دزدها نتوانند تشخیص دهند.

چقدر از این نکات جالب را می‌دانستید و چقدر فکر می‌کنید باید آن را انجام دهید؟ شاید دانستن ریشه برخی از این رسوم همه ما را از انجام آن پشیمان کند اما اینکه چرا همه بدون اینکه بدانند  آن را انجام می‌دهند به همین جمله همیشگی برمی‌گردد که چون رسم قدیمی است باید انجام داد.

لینک اصلی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *