واقعیت هایی درباره هیتلر که کمتر کسی می داند.

هر جا سخن از هیتلر می‌شود اولین چیزی که در ذهن هر کس تداعی می شود جنگ و کشتار وحشیانه انسان‌های بیگناه است و خودخواهی و دیکتاتوری یک مرد که عامل مرگ میلیون‌ها نفر در جهان می شود. هیچ کس نمی‌تواند و یا شاید نمی‌خواهد باور کند که او چه شخصیتی خارج از دنیای سیاست و جنگ داشته است. اخیرا یک هفته‌نامه آلمانی “Die Zeit” واقعیت‌هایی غیر از  آنچه درباره او گفته می‌شد منتشر کرده‌است. اینکه بسیار سخت‌کوش بوده و فقط روزی ۳ تا ۴ ساعت می‌خوابیده، و یا اینکه انسان بسیار شجاعی بوده و شخصیت بسیار پیچیده ومرموزی داشته و از ضریب هوشی بالایی برخوردار بوده‌است. در این مطلب به ۱۰ واقعیت زندگی اوکه این روزها خیلی‌ها را به بحث کشانده می‌پردازیم.

اولین عشق زندگی او یک زن یهودی بود.

استفانی اولین عشق زندگی هیتلر

وقتی هیتلر ۱۶ ساله بود و در مدرسه لیز درس می‌خواند با دختری به نام استفانی راباتش آشنا شد. در سن نوجوانی  در ۱۹۰۵ به شدت عاشق او شد. دوست نزدیک هیتلر آگوست کوبیزک در کتابش نوشته بود: “استفانی هیچ چیز درباره عشق آدولف به خودش نمی‌دانست. چون هیتلر به شدت خجالتی بود و هربار که می‌خواست عشقش را به استفانی بگوید نمی‌توانست. روزهایی که استفانی به او لبخند می‌زد و محبت می‌کرد بهترین روزهای او بود و اخلاق و رفتارش کاملا تغییر می‌کرد.اما اگر روزی استفانی به عمد و یا کاملا ناخودآگاه به او توجه نمی کرد، آدولف هیتلر همه چیز را به هم می‌ریخت در حدی که خشمگین می‌شد که می توانست هرچیزی را در مقابل خود خراب کند”.

پزشک خانوادگی هیتلر یهودی بود.

پزشک خانوادگی هیتلر

ادوارد بلاچ یک پزشک یهودی معروف و حاذق بود. او در هر زمانی آماده کمک‌رسانی به بیمارانش بود. به گفته خودش اولین بیمار خانواده هیتلر خود او بود که در کودکی به علت بیماری ریه به شدت مریض و بستری شده‌بود. وقتی مادر هیتلر سرطان سینه گرفت، این پزشک یهودی تمام تلاشش را برای کمک و بهبود او انجام داد و حتی از آنها پول هم نگرفت که پسر ۱۸ ساله او آدولف هیتلر به او گفت: “با تمام وجود تا آخر عمرم مدیون شما هستم”. بعدها در مصاحبه‌اش این پزشک یهودی اعتراف کرد که در طول عمرش هیچوقت هیچ پسری را ندیده بود که از بیماری و مرگ مادرش تا به این اندازه غمگین شود. این پزشک یهودی تا آخر عمرش تحت حفاظت و نگهداری نیروهای نازی بود و هیچ‌وقت مورد آزار آنها قرار نگرفت.

او همیشه تصویر مادرش را همراه خود داشت.

تصویر مادر هیتلر کلارا

بعد از ازدواج اول پدر هیتلر با آنا گلاس هوئر، مادر او کلارا پولتز به عنوان خدمتکار در خانه این زوج کار می‌کرد تا اینکه خانم خانه درگذشت و پدر هیتلر با خدمتکار خانه یعنی کلارا پولتز ازدواج کرد و هیتلر و برادرش نتیجه این ازدواج بودند. مادر هیتلر با فرزندانش رابطه بسیار نزدیکی داشت و گویی هیتلر بسیار بعد از مرگ مادرش افسرده شد. به گفته دوستان نزدیک هیتلر او همیشه تصویر مادرش را به همراه خود داشت.

هیتلر هیچ وقت لب به گوشت نزد و یک گیاه خوار سفت و سخت بود.

هیتلر یک گیاهخوار سخت بود

او به شدت رژیم غذایی گیاهی خودش را رعایت می‌کرد و اصلا لب به گوشت نمی‌زد. جالب است که او مخالف شدید کشتار  و شکنجه حیوانات بود!!! او  در یک سخنرانی گفت که “خیلی سخت است که در زمانه‌ای زندگی کنی که سخت بتوان آینده‌اش را پیش‌بینی کرد اما من برای تمام کسانی که گوش می‌خورند با قطعیت پیش‌بینی می‌کنم که جهان روزی تماما گیاه‌خوار می‌شود”.

هیتلر یک نقاش حرفه‌ای بود.

نقاشی های هیتلر

نقاشی کردن، سرگرمی مورد علاقه در اوقات بیکاری و استراحت او بود. در دورانی که در اتریش زندگی می‌کرد سال ۱۹۰۸ و درس می خواند صدها تابلو و کارت پستال نقاشی می‌کرد و می‌فروخت تا خرج زندگی‌اش را دربیاورد. او خودش در شرح زندگی‌اش بارها گفته بود که آرزو داشت یک نقاش و هنرمند معروف شود اما وقتی دوبار از امتحان ورودی آکادمی هنرهای اتریش رد شد دلسرد شد و آرزویش را فراموش کرد هر چند آکادمی در نامه‌ای استعداد او را در معماری می‌دانست نه نقاشی و از او خواسته بود که برای معماری درخواست بدهد نه نقاشی. اما او دیگر تصمیمش را تغییر نداد.

هیتلر از طرفداران دیزنی لند بود.

روز افتتاح دیزنی لند

او علاقه داشت که موسیقی فیلم ها وکارتون‌های دیزنی را با سوت بزند  وهمیشه سعی می‌کرد فیلم‌های دیزنی را ببیند.

هیتلر هیچوقت هیچ‌کدام از اردوگاه‌هاوکمپ‌های شکنجه یهودیان را بازدید نکرد.

اردوگاههای شکنجه نازی

او هیچ وقت هیچ کمپی را بازدید نکرد و هرگز با هیچ‌کدام از نزدیکانش درباره اینکه می‌خواهد چه بلایی سر یهودیان کشورش بیاورد هیچ حرفی درمیان نگذاشت. او از تمام اردوگاه ها و حتی کوره های آدم سوزی دوری جست و نزدیک آنها نشد و اگر نامه‌ای هم درباره اتفاقات آنجا و اینکه چه بلایی سر انسان ها می‌آید دریافت می‌کرد هیچ پاسخی به آنها نمی داد.

هیتلر اولین فعالیت‌های مبارزه علیه سیگار را در تاریخ راه‌اندازی کرد.

اولین کمپین ضد سیگار توسط هیتلر تاسیس شد

به محض اینکه از پزشکان شنید که عامل سرطان ریه مصرف تنباکو است نه تنها هیچ‌وقت به تنباکو دست نزد بلکه دستور مبارزه علیه مصرف سیگار را هم صادر کرد. فعالیت‌ ضد سیگاری که هیتلر به راه انداخت اولین و می‌توان گفت قوی‌ترین فعالیت بر علیه اعتیاد به سیگار در تاریخ بود. او مصرف سیگار را درمکان‌های عمومی ممنوع کرد و به سربازانش اجازه سیگار کشیدن نمی داد. شعار او این بود”کسی که سیگار را با ولع می‌کشد خودش را با ولع تمام می‌کند”. او معتقد بود که انسان‌های باارزش زیادی به خاطر تنباکو جان داده‌اند که اگر زنده می ماندند خدمات بزرگی به دنیا می‌کردند!

هیتلر نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شد.

هیتلر نامزد دریافت جایزه صلح نوبل

در سال ۱۹۳۹ او توسط پارلمان جایزه نوبل در سوئد نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شد. هر چند به علت جنگ جهانی دوم و درگیریهای سیاسی این نامزدی او را کسی جدی نگرفت. جزئیات جایزه نوبل در این دوره را در تاریخچه جایزه نوبل صلح بخوانید.

هیتلر عاشق سگ‌ها بود.

هیتلر و عشق سگ هایش

او در حالیکه مانند ژولیوس سزار و ناپلئون بناپارت از گربه‌ها متنفر بود و از آنها می‌ترسید، در عوض عاشق سگ‌ها بود. او همیشه از گربه‌ها فاصله می‌گرفت اما سگهایش باید کنارش می‌بودند. تعجبی هم نیست که نژاد مورد علاقه او ژرمن شپرد بود. او همیشه با پنج سگش در اتاق خوابش می‌خوابید و یکی از سگ هایش اسمش وولف بود برگرفته از نام خودش آدولف.

هیتلر در عین حال که از منفورترین چهره‌های تاریخ معاصر بوده‌است برای خیلی‌ها شخصیتی رازآلود و عجیب دارد. به هر روی رفتار و عملکرد او هر کسی را مجبور می‌کرد که کمی بیشتر درباره شخصیتش فکر کند. وقتی نتوانیم علت کاری و یا چیزی را درک کنیم پای اسطوره و تخیل به میان می آید. قضاوتی که درباره شخصیت هیتلر ناگزیرانه ایجاد می شود آن هم به این دلیل که عمل او را هر انسان عادی نمی‌توانست درک کند.

1 پاسخ
  1. خانی
    خانی says:

    او باید کاملا پیروز می شد و انتقام ما را از شوروی جنایتکار و وحشی میگرفت و با کمک او خاکمان را پس می گرفتیم .

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *