,

واقعیت های جالب چشمهای ما

چقدر به جشمهای خودتان فکر کرده اید و چه چیزهایی درباره آنها می‌دانید؟ اینکه چشم‌ها آیینه روح انسان‌هاست را که حتما شنیده اید. اینکه چقدر می‌توانید به چشمها اعتماد کنید بر اساس تجربیات هر کسی متفاوت است که خیلی وقتها با خرافات همراه است. اما دانستن این واقعیات درباره چشم‌ها نظر ما را خیلی بیشتر به چشمهایمان جلب می‌کند. این  واقعیات علمی به اندازه دنیای چشمهای ما جذاب و خواندنی ‌اند.

مردمک چشمان شما وقتی به عشقتان نگاه می کنیدتا ۴۵ درصد بزرگ می‌شود

1

از هر ۱۲ مرد یک نفر کوررنگی دارد

واقعیات علمی جالب درباره چشم ها

چشم‌قهوه‌ای‌ها در واقع چشم‌آبی هستند که زیر رنگدانه های قهوه‌ای پنهان اند. طی یک جراحی لیزر می‌توانند برای همیشه چشم‌های خود را آبی کنند.

چشم قهوه ای ها

چشمان شما در در هر ثانیه روی ۵۰ چیز در آن واحد تمرکز می‌کند.

واقعیات جالب علمی درباره چشمها

مایایی‌ها بر این اعتقادند که چشم‌چپی ها جذابترین انسان‌ها هستند و پدر و مادری که چشمش چپ است تمام تلاشش را می‌کند که فرزندش هم چشمانش چپ شود.

چشم چپ

شما با مغزتان می‌بینید نه با چشمانتان، در بسیاری موارد تار شدن چشم هیچ ربطی به عملکرد چشمان شما ندارد. تار شدن چشم در بسیاری موارد ناشی از اختلالاتی در عملکرد پیام های بینایی در مغز است.

تار شدن چشم

انسان‌ها و سگ‌ها تنها موجودات زنده ای هستند که ایما و اشاره چشمی از جانب دیگران را درک می‌کنند. سگ‌ها فقط در ارتباط برقرار کردن با انسان‌ها از این قدرت خود استفاده می‌کنند.

شباهت چشمهای انسانها با سگها

در حدود ۲ درصد از زنان یک جهش ژنتیکی صورت گرفته است که باعث شده که یک شبکیه مخروطی اضافه ایجاد می کند که به آنها این امکان را می‌دهد که بیش از ۱۰۰ میلیون رنگ را ببینند.

چشمهای زنها

رنگ‌هایی وجود دارند که برای چشمان انسان‌ها بسیار سخت است تا ببینند نام این رنگ‌ها “رنگ‌های غیر ممکن” است.

رنگهای غیرممکن

لنزهای چشم سریعتر از هر لنز دوربینی است که تا به امروز وجود داشته است.

سرعت لنز چشم انسان

انسان‌های کور تا زمانی که مادرزادی کور به دنیا نیامده اند می توانند خواب ببینند.

خواب دیدن کورها

وقتی زمان زیادی می‌گذرد تا اعضای بدن خودشان را گرم کنند تا به بالاترین عملکرد خود برسند چشم‌ها همیشه در ۲۴ ساعت فعال‌اند.

گرم شدن چشمها

۱۰ هزار سال پیش همه انسان‌ها چشم‌قهوه‌ای بودند تا اینکه در یک نفر یک جهش ژنتیکی ایجاد شد و چشمانش آبی شد و نسل چشم‌آبی‌ها از همان یک نفر ایجاد شده است اگر شما هم چشم آبی هستید باید بدانید که اجداد اولیه شما با بقیه چشم‌آبی‌ها یکی است.

واقعیات جالب علمی درباره چشمها

شما چه واقعیات علمی جالب دیگری درباره چشمانتان می‌دانید؟ با ما و بقیه خوانندگان این مطلب به اشتراک بگذارید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *