وحشتناک‌ ترین مکان‌های روی زمین کجاهایند؟

آدم خرافاتی هستید و زود برخی از داستانهای تخیلی را باور می کنید؟ خیلی فرقی ندارد که یک انسان کاملا منطقی باشید و یا طرفدار قصه‌ها و فیلم‌های ترسناک، بالاخره یک جایی روی زمین هست که شاید جرات نکنید آنجا پا بگذارید. زمین به خودی خود زیبا و حیرت انگیز است اما دستکاری بشر برخی جاها را آنچنان تغییر داده است که حتی شاید شنیدن درباره آن مو به تن آدم سیخ مکند. خانه‌ها و مکان‌های ترسناک هر جایی یافت می‌شود اما آنچه که مکان‌هایی را که در این مطلب به شما نشان خواهیم داد را ترسناکتر می‌کند داستانهایی است که پشت هر کدام از این مکان‌ها وجود دارد. داستانهایی هیجان‌انگیز و شاید هم حتی واقعی. احتمالا شما هم داستان هایی درباره خانه‌های متروکه و قبرستان‌های قدیمی شنیده‌اید اما این ۱۰ مکان به عنوان وحشتناک‌ترین مکان‌های روی زمین شناخته شده‌اند که کمتر کسی با شنیدن قصه آن جرات حداقل تنهایی حضور پیدا کردن در آن را دارد. این مکانها توسط اهالی محلی سالهای سال است که پر از ترس و دلهره و هیجان است جاهایی که احتمالا دلتان نخواهد آنجا باشید و  تنها اگر روحیه هیجانی و ریسک پذیر دارید از بودن در آنجا لذت می برید.

جزیره عروسک‌های مکزیک

جزیره عروسکهای سرگردان

کانال مخفی هوچیمیکو Xochimico در نزدیکی مکزیکو سیتی، معروف به جزیره ترسناک عروسکها است. هرچند این جزیره با عروسک‌هایش شبیه صحنه‌های ترسناک فیلم‌های ژانر وحشت است اما قرار نبوده اینجا یکی از وحشتناک ترین مکان های روی زمین باشد. نگهبان و سرایدار این جزیره بعد از پیدا کردن جسد دختر بچه‌اش تمام جزیره را پر از عروسک‌های آویزان کرد به این امید که روح شیطان از آنجا فرار کند. به مدت ۵۰ سال او این عروسکها را آویزان کرد و بعد از اینکه در آب غرق شد این جزیره تبدیل به یک مکان جذاب ترسناک برای توریستها شد که آنها هم روز به روز به عروسک‌های آن اضافه می‌کنند.

جزیره پووگلیا در ایتالیا

جزیره وحشتناک

این جزیره کوچک نزدیک ونیز زمانی مکان مخصوص قرنطینه بیماران طاعون زده بود که در اینجا به صورت دسته جمعی سوزانده و دفن شده بودند. حتی آن دسته از اهالی که کمترین نشانه‌های همدردی و کمک به این طاعون زده‌ها نشان می‌دادند از خانه‌هایشان به زور بیرون می‌بردند و در این جزیره به همراه بقیه جنازه‌ها در نهایت بی‌رحمی در آتش سوزانده می شدند. اما تنها این موضوع این جزیره را به یکی از وحشتناک ترین مکان‌های زمین تبدیل نکرده؛ بلکه در سال ۱۹۲۲ یک بیمارستان روانی نیز در این جزیره تاسیس شد که یکی از پزشکان آن بیماران را به بدترین نحو شکنجه می‌کرد و بعد جانشان را می‌گرفت. در سال ۱۹۸۲ جزیره به طور کامل متروکه شد.

کاخ چاتیو میراندا در بلژیک

کاخ وحشتناک پراز ارواح

این کاخ که توسط خانواده مرفه لیدکرک بوفورد ساخته شده است در زمان جنگ جهانی دوم توسط کمپانی راه‌آهن ملی بلژیک برای نگهداری یتیم‌ها گرفته و تبدیل به یک یتیم خانه بزرگ شد. آنچه که این عمارت را تبدیل به یکی از وحشتناک ترین مکان‌های زمین کرده معروفیت آن به نام کاخ پر از ارواح کودکان است. داستانهایی درباره این کاخ است  که در آن کودکان یتیم را شکنجه می‌داند و می‌کشتند. این کاخ در ۱۹۹۱ متروکه و تبدیل به خانه ارواح کودکان خشمگین شد! خیلی از بلژیکی‌ها جرات ورود به این کاخ را ندارند

پل اورتون در اسکاتلند

پل خودکشی سگ ها

در هر فرهنگی این باور وجود دارد که حیوانات اتفاقات را پیش‌بینی می کنند. نزدیک روستای میلتون در اسکاتلند پلی وجود دارد که از دهه ۶۰ برای خودکشی سگ ها مکان جذابی است. شاهدان زیادی این صحنه را دیده‌اند که سگی به عمد از روی پل می‌پرد تا بمیرد. این مسئله کاملا واضح است که سگها قصد خودکشی ندارند. باید دلیلی برای جذب سگها در پایین پل باشد که بدون نگاه کردن به ارتفاع بدون تردید خود را از پل به پایین می‌اندازند. اما هنوز کسی نمی‌داند علت آن چیست اما این یک واقعیت است.

دخمه کاپوچین در ایتالیا

دخمه مومیایی ها

داستان دخمه کاپوچین در ایتالیا به سال ۱۵۹۹ بر می گردد، هنگامی که راهبی به نام کاپوچین دخمه‌ای را کشف کرد که به شیوه راز آلودی باعث شده بود که مردگان در آن کاملا مومیایی شوند. به همین علت بود که حدود ۸۰۰۰ نفر از اهالی سیسیل خواستند که در آنجا دفن شوند. کسانی که به این دخمه می آیند وارد یک سرسرای تاریک می‌شوند که به ۷ قسمت تقسیم می شود که در آن زن، مرد، بچه، باکرگان، کشیشان، راهبان و استادان هر کدام جدا جدا دفن شده‌اند. آخرین جسد این دخمه یک دختر ۲ ساله است که در سال ۱۹۲۰ در آن دفن شد. باید اخطار بدهیم که این کتابخانهِ اجسادِ آویزان برای کسانی که سابقه غش و سکته قلبی دارند جای خطرناکی است.

جنگل اوکیگاراه در ژاپن

جنگل پر از ارواح اوکیگاراه

جنگل اوکیگاراه یکی از وحشتناک ترین جاهای روی زمین برای مرگ انسانها است. از سال ۱۹۵۰ انسانهای زیادی وارد این جنگل شدند اما حداقل ۵۰۰ نفر آنها از جنگل بیرون نیامده اند. این جنگل معروف است به “بهترین جا برای مردن”. این جنگل جایی است که بیشتر افراد در آن خود را به دار می آویزند و یا از مصرف بالای مواد و اوردوز خودکشی می‌کنند. در سال‌های اخیر آمار خودکشی در این جنگل به مراتب بالا رفته طوری که در سال ۲۰۰۲ در این جنگل ۷۸ خودکشی انجام شده. شایعه است که اگر جسدی در این جنگل بماند برای ارواح کسانی که در آنجا خودکشی کرده‌اند آزاردهنده است، شبها صدای جیغ ارواح می‌آید و اجساد در کالبدشان در آنجا آواره و سرگردان می‌چرخند.

جزیره هاشیما در ژاپن

جزیره متروکه ارواح سرگردان در ژااپن

یک جزیره کوچک در ۱۵ کیلومتری ناکازاکی وجود دارد که در سالهای ۱۸۸۷ تا ۱۹۷۴ محل زندگی هزاران کارگر و معدنچی زغال سنگ بود. تا اینکه معدن در سال ۱۹۷۴ ریزش کرد و در عرض چند لحظه این جزیره تبدیل به قبرستان هزاران انسان شد. این جزیره متروکه اکنون به شهر ارواح مشهور است! می‌گویند هر کسی وارد آنجا می‌شود ادعا می‌کند که صدای ناله و زجه می‌شنود!

زندان ایالت شرقی در آمریکا

شکنجه گاه وحشتناک آمریکا

در سال ۱۸۹۲ در پنسیلوانیا زندانی برای حبس زندانیان انفرادی بود که در آن زندانیان در سلولهای انفرادی توسط نگهبانان به بدترین نحو شکنجه می شدند و در وضع غم‌انگیزی می مردند. این زندان در سال ۱۹۲۱ بسته شد و تبدیل به یکی از خانه‌های اشباح معروف در آمریکا شد.آنها که اعتقاد به ارواح سرگردان دارند می گویند که صدای آنها را در راهروهای این شکنجه گاه می‌شنوند.

کلیسای جورج در جمهوری چک

کلیسای ترسناک

این کلیسا در روستای لوکاوا در جمهوری چک قرار دارد که بعد از اینکه سقفش در هنگام اجرای مراسم تدفین ریخت  از سال ۱۹۶۸ متروکه شد. این کلیسا به عنوان یک مکان شوم و بد یمن توسط اهالی روستا به مدت ۳۰ سال ترک شد و اهالی قصد داشتند که این کلیسا را کامل تخریب کنند. اما یک هنرمند محلی با درست کردن مجسمه‌های ترسناک ارواح در آن این کلیسا را حفظ کرد و اکنون توریست‌ها و بازدید کنندگانی که از این کلیسای دیدن می‌کنند با اهدای پول کمک می‌کنند که این کلیسا همچنان حفظ شود.

میمون کمپونگ در اندونزی

میمون های گدای اندونزی با سر عروسک

در شرق جاکارتا، منطقه دورافتاده‌ای هست با کلبه های چوبی و قدیمی. در این منطقه میمونهایی هستند که لباس کودکان پوشیده  و یک سر عروسک را مانند ماسک بر چهره خود دارند. میمون‌ها در خیابان‌های این منطقه متروکه برای خود می‌چرخند و می‌رقصند و هر غریبه‌ای که وارد آنجا می‌شود دست خود را برای گدایی دراز می‌کنند. در سال ۲۰۱۱ دولت اندونزی تصمیم گرفت که این میمونها و رقص و مراسمشان را ممنوع کند زیرا آنها به طرز عجیبی رفتارهای غیرانسانی داشتند و هم برای میمون‌های دیگر و هم برای انسان‌ها خطرناک بودند. اگر شما مشتاقید که این نمایش میمو‌نهای ماسک دار را ببینید آنها همچنان به طور زیرزمینی توسط صاحبانشان نمایش ترسناک خود را انجام می‌دهند.

لینک اصلی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *