,

با این ورزش‌های مخصوص صورت همیشه جوان و زیبا بمانید

مساله‌ای که خیلی از خانم‌ها و البته آقایان در طی رژیم‌ لاغری نگران آن هستند، افتادگی و شل شدن پوست صورت است. چرا که در زیبایی بسیار موثر است. در این مقاله کوتاه با ورزش‎‌های مخصوص ماهیچه‌های صورت و نیز سفت شده پوست صورت آشنا خواهیم شد. باور کنید زمان بسیار کمی می‌گیرد و شما حتی هنگام تماشای تلویزیون می‌توانید این ورزش های ساده را انجام دهید.

از بین بردن پف زیر چشم‌ها و جوان‌سازی و کاهش افتادگی پلک‌ها

ورزش صورت برای از بین بردن پف زیر چشم ها، و جوانتری سازی و کاهش افتادگی پلک ها

دو انگشت اشاره‌ی خود را بین ابروها و انگشت‌ها‌ی شصت را در اطراف گوشه‌ی بیرونی چشم‌ها بگذارید. چشم‌ها را محکم ببندید، درحالیکه دو انگشت اشاره بین ابروها را کمی به سمت بالا بکشید ودو انگشت شصت خود را به سمت بالای گوش‌ها بکشید. چشم‌ها را محکم بسته نگه دارید، و حرکت کشش به سمت بالا و اطراف توسط انگشتانتان ادامه یابد، به این طریق ماهیچه‌های اطراف چشم مداوما در خلاف جهت فشار انگشت‌ها عمل می کنند. و این حرکت به مدت چهل ثانیه طول می‌کشد.

 

کاهش چین و چروک های بین ابروها و پیشانی و افتادگی پلک‌های بالایی، بالا بردن ابروها

ورزش صورت برای کاهش چین و چروک های بین ابروها و پیشانی و افتادگی پلک های بالایی، بالا بردن ابروها

انگشتان خود را در اطراف مرکز پیشانی قراردهید، نوک انگشتانتان را به سمت پایین فشار دهید، درحالیکه ابروها را به سمت بالا هدایت می کنید. به این صورت در ماهیچه‌های پیشانی کشش ایجاد می شود. این حالت را برای سی ثانیه نگه دارید. این حرکت را دو بار در روز و برای چروک‌های عمیق تر، سه بار در روز انجام دهید. حتی می‌توانید شب‌ها از نوارهای جراحی روی چین و چروک‌های پیشانی استفاده کنید.

 

پر کردن گودی زیر چشم‌ها و حالت دادن به گونه‌ها

ورزش صورت برای پر کردن گودی زیر چشم‌ها و حالت دادن به گونه‌ها

 

انگشت‌های اشاره را در بالای گونه‌ها قرار دهید، سپس با لب بالایی بخندید درحالیکه صدای “إو” را ادا می‌کنید. لب بالا را روی دندان‌ها بکشید، لب بالا و پایین را  تا جاییکه می‌توانید از هم دور کنید، بیشتر سعی کنید برای این حرکت از لب‌ها استفاده کنید تا حرکت گونه‌ها را زیر انگش‌ های اشاره حس کنید. این حرکت لبخند‌زدن و بعد آزاد کردن و ادای صدای “إو”  را بیست مرتبه انجام دهید.

 

بالا‌بردن پلک‌های پایینی، سفت کردن ماهیچه‌های اطراف چشم، از بین بردن سیاهی و  پف زیر چشم

بالا بردن پلک های پایینی، سفت کردن ماهیچه های اطراف چشم، از بین بردن سیاهی و  پف زیر چشم

این تمرین را می‌توانید در حال نشسته و نیز دراز کشیده  انجام دهید. انگشت‌های اشاره را در دو طرف گوشه‌ی چشم‌ها بگذارید به گونه‌ای که مژه‌ها را لمس کنید . و در حالیکه چشم‌های خود را چپ می‌کنید، به بالا نگاه کنید. و جهش و نبض ماهیچه‌های بیرونی چشم را حس کنید. صورت را به سمت جلو و شانه‌ها را به سمت عقب فشار دهید. و این حالت را برای چهل ثانیه نگه دارید و این تمرین را دو تا سه بار در روز انجام دهید.

 

فرم دادن بینی

ورزش صورت برای فرم دادن بینی

همانطور که می‌دانید با بالا رفتن سن، بینی بزرگ‌تر می شود. بالای بینی را با انگشت شصت و اشاره بگیرید و با انگشت اشاره دست دیگر، نوک بینی را به سمت بالا ببرید، برای پایین کشیدن ماهیچه‌های بینی همزمان لب بالایی خود را به سمت پایین بکشید. برای دو ثانیه نگه دارید و سپس رها کنید. این تمرین را تا چهل ثانیه انجام دهید.

 

بالا بردن لب‌ها

ورزش صورت برای بالا بردن لب ها

 

با بالا رفتن سن، گوشه‌ی لب ها حالت افتاده پیدا می کند. لب‌ها را به هم فشار دهید، و گوشه‌ی لب‌ها را به سمت داخل بکشید.این حالت را نگه دارید و نیز انگشت‌ها ی اشاره را در دو طرف لب‌ها قرار دهید. و انگشت‌ها را به سمت بالا و پایین هدایت کنید به این صورت که گوشه‌های لب ها نیز به سمت بالا و پایین حرکت کند. این تمرین را در چهل ثانیه یا بیشتر و سریع انجام دهید تا اینکه در ماهیچه‌های دو طرف لب ها احساس سوزش کنید. در آخر لب‌ها را روی هم قرار داده و به بیرون فوت کنید تا لب‌ها بلرزند و به این صورت تنش لب‌ها از بین برود.

 

با این تمرین لب‌ها پرتر به نظر می‌رسد

ورزش صورت برای با این تمرین لب ها پرتر به نظر می رسد

لب بالا را به داخل بچرخانید. و آن را به لثه‌ها فشار دهید. و با انگشت اشاره آن را نگه دارید و با انگشت اشاره‌ی دیگر وسط لب بالا را نگه دارید. تصور کنید که یک توپ در وسط لب وجود دارد و به آرامی انگشت‌ها را در هر بار دور کنید. آنقدر این کار را انجام دهید تا احساس سوزش کنید و سپس با حرکت دایره‌ای سریع لب را برای بیست ثانیه ماساژ دهید. یک بار دیگر این تمرین را با انگشت شصت و انگشت اشاره انجام دهید.

 

از بین بردن خطوط عمیقی که از سوراخ بینی‌ها تا گوشه‌های دهان ایجاد می‌شود

ورزش صورت برای از بین بردن خطوط عمیقی که از سوراخ بینی ها تا گوشه های دهان ایجاد می شود

در حالیکه گوشه‌های لب بالا را به سمت دندان‌ها فشار داده اید، لب‌ها را به شکل دایره‌ای “۰” دربیاورید. اکنون انگشت‌های اشاره را روی گوشه‌های دهان قرار دهید و سپس انگشت‌ها را بسیار آرام از گوشه‌های دهان به سمت گوشه‌های بینی حرکت دهید و برعکس. و این کار را آنقدر ادامه بدهید تا در محدوده‌ی خط بین لب‌ها و بینی احساس سوزش بکنید. و سپس برای سی ثانیه با سر انگشت‌ها روی خطوط ضربه بزنید.

 

این تمرین ساده خط فک را سفت می‌کند و از ایجاد غبغب جلوگیری می‌کند

ورزش صورت برای این تمرین ساده خط فک را سفت می کند. و از ایجاد غبغب جلوگیری می کند

دهان را باز کنید، لب بالایی را به داخل بچرخانید. و دهان خود را کوچک کنید. لب بالا هم چنان به دندان‌ها فشار وارد کند. به آرامی دهان را برای پنج بار باز و بسته کنید. در صورتیکه گوشه‌های دهان و چانه با همکاری هم سعی در بستن دهان دارند. در نهایت برای دو ثانیه دهان خود را بسته نگه دارید، سپس چانه را یک سانتی‌متر دیگر به سمت بالا جلو بیاورید و دو ثانیه‌ی دیگر در این حالت باشید.

 

تمرینات مربوط به گردن و چانه که باعث از بین رفتن غبغب می‌شود

ورزش صورت برای تمرینات مربوط به گردن و چانه باعث از بین رفتن غبغب می شود

یک دست را با کمی فشار روی گردن قرار دهید و کف دست دیگر را روی دیوار مقابل بگذارید. چانه را به سمت سقف هدایت کنید و محکم لبخند بزنید. زبان را بیرون بیاورید و به سمت بینی بچرخانید. این حالت را نگه دارید و به سرعت خود را از دیوار دور کنید انگار که روی صندلی گهواره‌ای هستید. و دوباره به حالت قبلی برگردید. این کار را سی بار انجام دهید. سر را به راست بچرخانید و در حالیکه  چانه به سمت بالا کشیده شده و زبان به سمت بینی چرخیده و دست را روی گردن قرار داده اید، سعی کنید به شانه ها نگاه کنید.  این کار را نیز سی مرتبه تکرار کنید.

با این ورش‌های ساده صورت و پوستی زیبا داشته باشید.

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] مهمی در تعیین سن بیولوژیکی ما دارد. خوب است که بدانید ورزش کردن می‌تواند تا پانزده سال سن بیولوژیک ما را کاهش دهد […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *