,

پادشاه عشق‌ بزرگترین آژانس ازدواج را مدیریت می‌کند.

 

king of love

همه او را پادشاه عشق می‌نامند. پادشاهی که بر روی کاناپه مخمل آبی در طبقه ششم کاخ خودش که برج بزرگ طوسی رنگ در مرکز لندن است تکیه داده است. نامش کارل گریگوری Karl Gregory است. افتخارش شکل دادن پانصد و هفده هزار رابطه عاشقانه و به دنیا آمدن حدود نودودو هزار کودک است. او عکس و مشخصات تمام مشتریان و کودکانشان را دارد و خودش را مسئول آنها می‌داند همه اینها به خاطر وب سایت match.com است.

در آژانس انگلیسی HQ، که بزرگترین آژانس ازدواج است هر روز مثل روز ولنتاین است. همه چیز حکایت از عشق و دوست داشتن می‌دهد. فضا بی‌نهایت رومانتیک، همه جا پر از قلب است از گردنبند کارمندان گرفته تا مبلمان و وسایل کار. شمع‌ها همیشه روشنند و گل‌ها همیشه تازه.

Match.com نه تنها بزرگترین آژانس و وب سایت ازدواج است بلکه قدیمی‌ترین آنهاست.امسال بیستمین سالگرد خود را برگزار کرد.

مشتریان آن از چهل کشور دنیا هستند و در سال حدود ۴۱۵ میلیون ایمیل بین آنها ردوبدل می‌شود. وقتی Match.com در سال ۱۹۹۵ افتتاح شد تنها ۲۵ میلیون کاربر اینترنت در دنیا وجود داشت در مقایسه با ۲.۹۲میلیارد در سال ۲۰۱۵.

بیل و فردی استراس ۷۶ و ۷۲ ساله جزء اولین کسانی بودند که با Match.com عاشق یکدیگر شدند. این زوج هر دو اهل کالیفرنیا بودند آنها بعد از هفتمین ایمیل خود با هم تلفنی شروع به صحبت کردند و بعد از چند روز اولین قرار ملاقاتشان را در سال ۱۹۹۶ گذاشتند.

bill-14

جین استوارت از دیگر کاربران سایت بود که در سال ۲۰۰۱ پروفایل خود را در Match.com ایجاد کرد. آن روزها از اینکه این پروفایل را ایجاد کرده بود خجالت می‌کشید تصور اینکه مبادا دیگران فکر کنند که او نمی‌تواند مثل دیگران شوهر مورد علاقه‌اش را بیابد او را شرمنده می‌کرد، و چون آن روزها همیشه به اینترنت دسترسی نداشت خیلی کم به سایت سر می‌زد. جین ۲۸ ساله از طریق سایت با مردی که اکنون پدر دوقلوهایش است آشنا شد و آنها ۱۲ سال است که با هم زندگی می‌کنند.

jane-9

نمونه‌ها بسیارند.چیز جالب دیگر درباره این سایت هدف آن است. آنها معتقدند که هدفشان عشق نیست بلکه باز کردن ذهن کاربران است. این سایت از طریق الگوریتم زوجها را بر اساس پروفایلی که پر کرده‌اند به هم پیشنهاد می‌دهد. این سیاست شاید خیلی‌ها را آزرده خاطر کند خیلی‌ها که احتمالا به عشق در نگاه اول معتقدند. اما تجربه این سایت گونه دیگر عاشق شدن را هم ثابت کرده‌است. میانگین کاربران این سایت ۲۵ تا ۴۵ سال است درصد مردان بیشتر از زنان است و از هر حرفه و قشری در آن عضوند.

اگر دقت کنیم تغیراتی که در بیست سال گذشته در تمام دنیا اتفاق افتاده زندگی‌ها را آنچنان دگرگون کرده است که حتی برای خیلی‌ها تصورش سخت است که بیست سال پیش بسیاری از کارها را نمی‌شد انجام داد. ازدواج و پیدا کردن همسر مناسب از طریق فن‌آوری از مواردی بود که شاید سخت می‌شد با آن کنار آمد. در حالیکه این ‌روزها جزء عادیترین شیوه‌های همسریابی شده‌است.

در کشور ما هم این روزهاعلاوه بر تمام اعضای فامیل و دوستان و همسایه‌ها که همگی نقش Match.com را دارند،یافتن شوهر و زن از طریق اینترنت حسابی باب شده‌است. امیدوارم فقط یافتن عشقمان از طریق الگوریتم ریاضی تبدیل به سرگرمی و تفریح نشود!

.چقدر ازدواج به شانس بستگی دارد؟ شما درباره بهترین شیوه ازدواج بگویید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *