,

پلیس دانمارک، دختر پناهجوی سوری، نمایش انسانیت

p5tJIUc

مدت‌هاست خبر دردناک پناهجویان سوری و سرنوشت مشقت‌بار آن‌ها را می‌شنویم. مردم بی‌پناهی که برای رسیدن به پیش‌پاافتاده‌ترین حق انسانی‌شان، زندگی در صلح و امنیت، پا به سفری می‌گذارند که انتهایش هیچ معلوم نیست. از بلایی که داعش و داعشیان بر سرشان می‌آورند، از کودک سوری که موج‌ها او را به ساحل می‌رسانند تا فیلمبردار مجارستانی که لگد نثارشان می‌کند. هرازگاهی در این میان، خبری می‌شنویم که جانمان را جلا می‌دهد. این بار داستان یک پلیس نامسلمان دانمارکی است و دختر پناهجوی سوری.

پنج‌شنبه گذشته، تصویر و خبری در خبرگزاری کار شد، با این عنوان که “پلیس دانمارک از حجم ورود پناهجویان غیرقانونی به این کشور جانش به لب رسیده!”. اما درواقع آنچه در این عکس می‌گذشت نمایش انسانیت این پلیس دانمارک بود. پلیسی که از ورود پناهجویان خسته نشده که هیچ، کنار دختر پناهجوی سوری می‌نشیند و با او شروع به بازی می‌کند.

XOThhsy

جالب‌تر آنکه مهربانی این پلیس دانمارک به حدی بود که بسیاری در پای خبرهای این پلیس دانمارک کامنت گذاشته‌اند و از او درخواست ازدواج کرده‌اند.

برای مثال، یکی از خواننده‌ها کامنت گذاشته که:

افسر پلیس دانمارک عزیز، how YOU doin? اشاره به سریال فرندز و تکیه‌کلام جویی

یا: من این پلیس رو نمی‌شناسم، اما می خوام باهاش ازدواج کنم.

روزنامه دانمارکی بی تی، این افسر پلیس دانمارکی را پیدا کرده، اما او می‌خواهد که ناشناس بماند. او درباره این عکس گفته: ما با کودکانی سروکار داریم که تجارب سهمگینی را پشت سر گذاشته‌اند و راه طولانی‌ای را پیموده‌اند. برای همین بسیار ارزشمند است که بتوانیم زندگی را برای آن‌ها کمی راحت‌تر کنیم، درست مثل این عکس. این کار هیچ هزینه‌ای برای ما ندارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *