,

چطور چشم ها از تمایلات درونی عشق و جنسی می گویند؟

می خواهید بدانید چطور چشم ها از تمایلات درونی عشق و جنسی می گویند؟ کار سختی است اما با این روشی که محققان انجام دادند میتوان به نتیجه رسید

تصور کنید در میان یک مکالمه حضوری با شخصی هستید که هیچ ایده ای ندارید راجع به شما چه فکری در ته ذهنش دارد. آیا دلیل ارتباط او تنها رابطه جنسی است یا چیزی بیش از اینها. تحقیقات نشان می دهد که چشم های آنها می توانند جواب درست را بدهند هر چند خودشان ندانند.  در زنجفیل درباره اینکه چشم ها از تمایلات جنسی می‌گویند خوانده اید.  اما اخیرا محققین به این نتیجه رسیده اند که میزان مدت زمانی که کسی به بدن و صورت جنس مقابل نگاه می‌کند می‌تواند آشکار کند که او تمایل جسمی و جنسی به آن شخص دارد یا حسی و رمانتیک.

در این تحقیق ۲۰ دانشجو علاقه مند به جنس مخالف در یک فضای کامپیوتری قرار گرفته و نشسته اند و یک سری عکس های سیاه وسفید ورنگی به آنها نشان داده شده است. در مرحله اول آنها عکس زوج های جوان را دیدند و در مرحله بعد عکس جنس مخالف را که به لنز دوربین خیره شده بود.

برای هر عکس از شرکت کنندگان خواسته شده بود که یکی از دو حس را که تحریک می‌شود را بگویند : این دو حس عبارت بود از حس عاشقانه یا تمایل جنسی. در واقع از شرکت کنندگان خواسته می‌شود که با جواب بله یا نه که دکمه های روبه روی آنها بود به سوال عشق یا سکس واکنش نشان دهند. در عین حال که آنها به عکس نگاه میکردند و یکی از دکمه های بله یا خیر را فشار می‌دادند چشمهایشان به وسیله یک ردیاب چشم به خوبی آنالیز و ردیابی می شد که آنها دقیقا به کدام قسمت عکس نگاه می‌کرده اند.

تحقیقان هیچ تفاوتی در مدت زمان انتخاب آنها در مورد رابطه جنسی یا عشق نیافتند در واقع تصمیم مغز در مورد اینکه آیا حس جنسی دارد یا عاشقانه دقیقا به یک سرعت انجام می‌شد. اما آنها فهمیدند که  چشم های شرکت کنندگان در هر پاسخ که آیا احساس جنسی دارند یا عاشقانه به قسمتهای مختلف و متفاوتی خیره می شد.

آن دسته از شرکت کنندگانی که گفتند احساس عاشقانه به عکس دارند به صورت شخص در عکس خیره شده اند و اما آن دسته که تمایل جنسی و فیزیکی به عکس داشتند به بدن سوژه نگاه می‌کردند.

و جالب است که این نتیجه برای مردها و زنها فرقی نمی‌کرد. در واقع هر دو جنس هنگام احساس عاشقانه به صورت و در هنگام احساس جنسی به بدن نگاه می‌کرده اند.

هر چند ما نمی دانیم در دنیای واقعی ردیابی چشمها چقدر می‌تواند درست باشد اما این شرکت کنندگان کاملا به صورت ناخودآگاه چشمهای خود را حرکت می‌دادند. در مورد این موضوع باید تحقیقات کاملتری انجام شود اما محققین در این مرحله با هم متفق القول بودند که چشمها به خوبی تفاوت حس جنسی و عشق را نشان می‌دهد.

شاید در دنیای واقعی ما هم هر کدام این حس را تجربه کرده باشیم. دانستن این موضوع شاید خیلی از سوء تفاهمات را در رابطه ها از بین ببرد شاید هم باعث خیلی سوء تفاهم ها شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *