, ,

چهره ایده آل انسان در ناخودآگاهش چه شکلی است؟

همه ما یک چهره ایده‌آل داریم که یا ممکن است چهره خودمان باشد یا دیگری.

ممکن است کسی را زیبا بدانیم و آرزو کنیم که چهره او را داشته باشیم و یا حتی آرزو کنیم که برخی از اجزا صورت ما به شکل دیگری باشد. اما اینها همه به ضمیر خودآگاه ما برمی‌گردد می دانیم که چه می خواهیم و با تمام آگاهی به خودمان چهره ایده‌آل خود را در ذهن می‌سازیم. تا به حال اما فکر کرده‌اید که مغز شما بدون این هوشیاری چه نظری راجع به چهره ایده‌آل خودتان دارد.

این پروژه جدید،  بسیار جالب است چون ثابت می‌کند که هنوز خیلی خیلی‌ چیزها مانده که درباره خود نمی دانیم.

پروژه اصلی/آرمانی  original/idealیک پروژه ترکیبی از هنر عکاسی و علم است. در این پروژه از روش‌های عصب‌شناسی برای ایجاد چهره ایده‌آل هر سوژه استفاده شده‌است. این آزمایشات جالب در کشور انگلیس انجام شده و در جستجوی تامین بودجه پروژه در کشورهای دیگر هم انجام خواهد شد. روش آنها به این قرار است:

گام اول: سوژه در استودیو عکاسی ‌می‌شود.

پروژه چهره ایده آل در ناخودآگاه انسلن

گام دوم: انواع مدل‌های مختلف از صورت سوژه با فتوشاپ ایجاد می‌شود.

چهره ایده آل در ناخودآگاه انسان

گام سوم: تصاویر مختلف از چهره سوژه عکاسی به او نشان داده ‌می‌شود بدون اینکه از آنها نظر و یا عکس‌العملی خواسته باشند تنها به تصاویر مختلف خود تماشا می‌کنند در حالیکه مغز آنها و فعالیت‌ ناخودآگاه مغز توسط اسکنری که روی سر دارند ضبط می شود.

چهره ایده آل انسان از خودش با اسکن مغز

گام چهارم: نتیجه مورد بررسی قرار می‌گیرد تا ببینند که قوی‌ترین عکس العمل ناخودآگاه مغز روی کدام تصویر از خودش ایجاد شده است.

چهره ایده آل در مغز انسان از خودش

گام پنجم: پرتره اصلی در سمت چپ در کنار پرتره ایده‌آل مغز که شخص کاملا ناخود آگاه آن را پسندیده است قرار داده می‌شود.

 چهره ایده آل مغز قبل و بعد از عکاسی

تصویر سمت راست، تصویری است که مغز می‌پسندد بدون هیچ عکس العمل خودآگاهی. این پروژه نباید با پروژه‌های مختلف زیبایی اشتباه گرفته شود. این یک آزمایش ناخودآگاه ذهن برای به دست آوردن تصویر ایده‌آل از خود است. این طرح جالب یاد آوری می‌کند که ما در زندگی روزمره بر اساس چهره ظاهری قضاوت می‌کنیم و بر اساس این پروژه سوژه‌ها بیشتر به ناخودآگاه خود و تفاوت‌های سلیقه‌ای خودشان که شاید فکرش را هم  نمی‌کردند، پی می برند!

نمونه ای از چهره ایده آل ناخودآگاه سوژه های عکاسی این پروژه را ببینید. نظر شما چیست؟ شما کنجکاو نیستید بدانید ناخودآگاه شما چه سلیقه ای دارد؟

چهره ایده آل مغز انسان از خودش

چهره ایده آل انسان در ناخودآگاهش از خودش

چهره ایده آل انسان در ناخودآگاهش

چهره ایده آل انسان در ناخودآگاهش

12

11

10

7

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *