کاشتن آواکادو در خانه، لازم نیست دیگر آواکادو بخرید

کاشتن آواکادو در خانه و تولید آن اصلا کار سختی نیست کافیست یک بار امتحان کنید

این روزها آواکادو هم جز میوه های مشهور و پرطرفدار بین ما شده است و انصافا با توجه به خواص فوق العاده اش خیلی ها عاشقش هستند. آواکادو علاوه بر طعم و مزه فوق العاده اش سرشار از مواد مغذی همچون ویتامین های  E,K,C,B5,B6 پتاسیم و فیبر است. اما مشکل اینجاست که همان اندازه که این میوه پرخاصیت و خوشمزه است گران هم هست. اما خوشبختانه راهی هست که می توانید به راحتی در خانه این میوه را تولید کنید و زنجفیل روش کاشتن آواکادو در خانه را به شما می گوید.

روش کاشتن آواکادو در خانه

کاشتن آواکادو درخانه

ابتدا دانه آواکادو را خوب تمیز کنید و مطمئن شوید که کدام قسمت ته دانه و کدام سر دانه است.باید ۴ خلال دندان را در فاصله مساوی به صورت شکل از آن رد کنید.

سپس دانه را داخل یک لیوان آب قرار دهید و خلال دندان ها باعث می شوند که دانه به اندازه چند میلی متر در آب باشد.

دانه را در یک جای گرم با نور غیر مستقیم آفتاب قرار دهید به مدت ۲ تا ۶ هفته بگذارید بماند تا زمانی که ساقه چیزی حدود ۱۵سانتی متر شود بعد حدود ۸ سانتی متر آن را ببرید و بگذارید دوباره رشد کند و برگ های بیشتری در بیاورد.

کاشتن آواکادو در خانه

گلدان خود را در جای پر نور قرار دهید و مدام به آن آب دهید نباید در آب اشباع شود اما باید همیشه مرطوب نگه داریدش چون کم آبی برگهای آن را سریع خشک می کند.

روش کاشت آواکادو درخانه

بعد از این مرحله یک گلدان بزرگ انتخاب کنید گلدانی با قطر۲۵ سانتی متر و آن را با خاک مقوی و مغذی پر کنید. یک سوراخ کوچک در وسط گلدان ایجاد کنید و دانه آواکادو را در آن بگذارید به طوری که نیمی از ان داخل خاک و نیمی دیگر بیرون از خاک قرار گیرد.بهتر است گلدانتان زیرش یک سوراخ داشته باشد. همانطور که گفتیم باید آب آن را به موقع بدهید زیاد از حد آب ندهید ولی به هیچ وجه نباید خشک شود. اگر دیدید که رنگ برگها به سمت قهوه ای و زرد پیش می رود بدانید که به اندازه کافی به آن آب نداده اید داخل سینک بگذارید خوب به آن آب دهید.

یادتان باشد در صورت آب زیاد هم

a

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *