,

کاهش وزن با تغییر در سبک زندگی و بدون ورزش‌های سنگین

کاهش وزن با تغییر در سبک زندگی و بدون ورزش‌های سنگین

بسیاری از افراد کاهش وزن و لاغر شدن را غیرممکن می‎دانند، چراکه فکر می‌کنند برای رسیدن به وزن ایده‌آل باید حتما تمرینات سخت ورزشی را انجام دهند. اما حقیقت این است که شما برای کاهش وزن سریع نیاز به ورزش کردن و انجام حرکات ورزشی طاقت‌فرسا ندارید! با یک سبک زندگی درست و انتخاب‌های غذایی مناسب، بدون ورزش‌ های سنگین هم می‌توانید از شر چربی‌های اضافه خلاص شوید. اما این حقیقت را هم نمی‌شود انکار کرد که ورزش‌های هوازی در کنار رژیم لاغری تا حد بسیار زیادی باعث سرعت بخشیدن به پروسه‌ی کاهش وزن شما می‌شود و علاوه براین ورزش کردن می‌تواند از تجمع سموم که در طی چربی سوزی در خون و لنف شما ایجاد می‌شود جلوگیری کند. مهم تر اینکه از یبوست ناشی از رژیم لاغری پیشگیری می‌کند. البته نگران نباشید، چراکه برای سمزدایی سریع‌تر، بالابردن متابولیسم یا همان سوخت و ساز بدن و کارکرد منظم سیستم گوارشی، نیازی به انجام حرکات ورزشی سخت ندارید و تنها ۲۰ تا ۳۰ دقیقه پیاده روی سریع می‌تواند این تاثیرات را داشته باشد.

اگر افرادی را می‌بینید که در روز چندین ساعت در باشگاه‌ها و با دستگاه‌های ورزشی سخت کارمی‌کنند مطمئن باشید هدف دیگه‌ای به جز چربی سوزی و کاهش وزن دارند. ورزش اشتباه می‌تواند روند لاغری را کند بکند.

بله این مساله حقیقت دارد که هر ورزشی شما را لاغر نمی‌کند. درست است که با ورزش کردن به هر حال مقدار زیادی کالری می‌سوزانید، اما نوع ورزش و تغذیه‌ی قبل و بعد از ورزش برای نتیجه گرفتن شما بسیار تعیین کننده است. برای مثال انجام ورزش‌های عضله‌ساز می‌تواند کاهش وزن را به تعویق بیندازد، چرا که عضله هم حجم و هم وزن زیادی دارد و بدن را سفت می‌کند. سفت شدن بدن باعث می‌شود روند چربی سوزی کندتر انجام شود.

در نهایت شما برای کاهش وزن سریع و رسیدن به وزن ایده‌آل و مهم‌تر از آن تثبیت وزن ایده‌آل، لازم است که سبک زندگیتان را تغییر بدهید.

تغییر سبک زندگی برای داشتن یک زندگی پرتحرک‌تر یعنی چه؟

راه حل شماره یک برای کاهش وزن بدون ورزش: ماشین شخصی را کنار بگذارید

شاید این پیشنهاد خیلی باب میل شما نباشد و شاید هم غیرممکن بنظر بیاید. اما پیشنهاد ما این است که کلاهتان را قاضی کنید. برای مسیرهایی که واقعا می‌شود بدون ماشین (پیاده، با اتوبوس یا حتی بهتر از همه با دوچرخه) طی کرد، از ماشین و تاکسی استفاده نکنید. همین چند قدم می‌تواند در لاغرشدن و نیز بهبود روحیه تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

راه حل شماره دو برای کاهش وزن بدون ورزش: خانه تکانی‌های تفریحی

شاید برای خیلی از ما کار منزل و تمیزکاری بیشتر شبیه عذاب الهی باشد تا تفریح. اما می‌توانید جوری کارهای منزل رو انجام بدهید که اتفاقا حس خوبی القا کند، باور کنید. انتخاب موسیقی مورد علاقه، انتخاب یک فرد برای همراهی، انجام کارها با ریتم آهنگ… همگی باعث می‌شوند در نهایت شما منزلی براق و تمیز و یک جلسه‌ی رایگان زومبا داشته باشید.

راه حل شماره سه برای کاهش وزن بدون ورزش: تمرینات در محل کار

اگر شما هم مانند ۸۰% از افراد جامعه، بیشتر ساعات روز را پشت میز در حال کارکردن می‌گذرانید، تمرینات بدنی پشت میزنشینی را حتما جدی بگیرید. روزهای اول شاید سخت باشد، اما وقتی با سایر همکاران هماهنگ کنید و این حرکات ساده ولی تاثیرگذار را دسته‌جمعی انجام دهید، کم کم تبدیل به یک عادت لذت‌بخش می‌شود. برای روزهای اول می‌توانید حتی ساعت کوک کنید! و برای ایده گرفتن از اینکه چه حرکاتی برای محیط اداری و شرایط جسمی شما مناسب‌تر است، می‌توانید از صدها ویدیوی موجود در اینترنت استفاده کنید و چند تاراز حرکات ورزشی مناسب را انتخاب کنید.

راه حل شماره چهار برای کاهش وزن بدون ورزش: تماشای تلویزیون با اعمال شاقه!

هنگام تماشای تلویزیون بهترین زمان برای انجام تمرینات ساده‌ی ورزشی است. تمرکزی که شما در حین دیدن برنامه‌های مورد علاقه دارید به شما کمک می‌کند تا کمتر از ورزش کردن خسته شوید. حرکات نشستنی مختلفی هست که شما روی زمین یا روی مبل می‌توانید انجام دهید یا از حلقه هولاهوپ استفاده کنید.

 

در نهایت بدانید که برای داشتن کاهش وزن و سالم لازم است که سبک زندگیتان را به سمت زندگی فعال‌تر و پرتحرکتر ببرید. نیازی به گذراندن زمان طولانی در باشگاه‌های ورزشی نیست و شما می‌توانید با چند تکنیک ساده زندگی فعال‌تری داشته باشید، بدون اینکه هزینه یا زمان زیادی برای ورزش کردن گذاشته باشید.

سلامت و پیروز باشید.

 

 

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] در رژیم لاغری خود تغییری ایجاد نکرده‌اید، اما دیگر کاهش وزن ندارید و این ماجرا شما را بسیار ناامید […]

  2. […] کاهش مصرف آب  می‌تواند به شدت روی متابولیسم بدن شما تاثیر منفی بگذارد و تمام تلاش شما در رژیم لاغری را نقش برآب کند. بعد از نوشیدن حدودا ۲ لیوان آب، سرعت متابولیسم تقریبا تا ۳۰% افزایش می‌یابد. دانشمندان تخمین‌زده‌اند که با مصرف روزانه یک و نیم تا دو لیتر آب می‌توانید ۱۷۴۰۰ کالری بیشتری در طول یک سال بسوزانید. یعنی حدود ۲.۲۷ کیلوگرم کاهش وزن. […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *