,

کدام دسته از آدمها بیشتر تمایل به خیانت دارند؟

 

در میان کاربران اینترنت بحث خیانت بیشتر داغ است خوب دلیلش هم کاملا واضح است امکان برقراری ارتباط در ابنترنت خیلی راحتتر و در‌دسترس‌تر است. ما در این مطلب نتایج تحقیق جالب یک روانشناس را می‌گوییم که خودش مورد خیانت همسرش قرار گرفته‌‌بود و به جای اینکه کار را به جنجال و طلاق بکشاند و مجبور شود نفقه پرداخت کند به دنبال دلایل علمی و تحقیقات جالب راجع به موضوع شایع خیانت رفت. او می‌خواست بداند که کدام دسته از آدمها بیشتر تمابل به خیانت دارند، شاید برای اینکه دوباره این اتفاق برایش نیفتد!

اول از همه می‌دانیم هیچ‌آدم عاقلی وارد یک رابطه جدی عاطفی نمی‌شود که بداند در آن خیانت وجود دارد. طبق آمار حدود ۲۵ تا ۷۲ درصد مردان متاهل خیانت می‌کنند این عدد به این مفهوم است که خیانت به اندازه وفاداری معمول و عادی شده‌است. دوم اینکه با وجود این آمار هیچ‌کسی تا وقتی که مورد خیانت واقع نشده‌است فکر نمی‌کند که این اتفاق برای او هم ممکن است بیافتد. همه خیانت را برای دیگران می‌بینند و در این قسمت تلخی و دور از ذهن بودن آن به اندازه مرگ برای انسان‌ها سخت است. بیشتر مواقع مردان با برگشت به زنانی که قبلا می‌شناختند و یا در ارتباط دائم با آنها هستند به همسرانشان خیانت می‌کنند.

این روانشناس شخصیت‌های مختلف را بررسی کرد و به این نتیجه رسید که این ۵ دسته از آدم ها بیشتر تمایل به خیانت دارند:

 • کاربران سفت و سخت رسانه‌های اجتماعی. تحقیقات نشان‌داده‌است که هر چه میزان استفاده از رسانه‌های اجتماعی در زوج‌ها بیشتر باشد میزان طلاق و خیانت و جدایی بیشتر است. چیزی که مهم است این است که در این اتفاق زمان هیچ نقشی ندارد و زوج هایی که مدت‌ کوتاهی است باهمند با زوج‌هایی که مدت‌ طولانی است کنار هم زندگی می‌کنند در این مورد تجربه مشترکی دارند.(مطالعات قبلی درباره کاربران فیس‌بوک هم به همین نتیجه رسیده‌بود).
 • مردهایی که رقم یکان سنشان به ۹ ختم می‌شود. محققان داده‌های این روانشناس را که از کاربران وب‌سایت‌های مختلف دوست‌یابی به دست آورده‌بود بررسی کردند و متوجه شدند که درصد بالای مردانی که در این سایت‌ها فعالیت می‌کنند ۲۹، ۳۹، ۴۹، و ۵۹ سال هستند. به عبارتی مردان وقتی به پایان آخرین سال هر دهه از زندگی‌شان می‌رسند بیشتر تمایل به تغییر در شرایط زندگی و روابط عاطفی خود خیانت دارند.
 • کسانی که قبلا خیانت کر‌ده‌اند. هرچقدر هم که ما سعی کنیم خیانت و بی وفایی‌های روابط گذشته را فراموش کنیم اما علم ثابت کرده که هر کسی چندبار این حس خیانت کردن را تجربه می‌کند. محققان دانشگاه آلابامای جنوبی به این نتیجه رسیدند که هم مردان و هم زنانی که یک بار در روابط زناشویی خیانت کرده‌اند بیشتر از دیگران در روابط بعدیشان این کار را می‌کنند.
 • زوج‌های خیلی شاد. به گفته روانشناسان اگر دیدید که شریک زندگی شما ناگهانی از لحاظ فیزیکی خیلی به شما محبت می‌کند احتمالا دارد به‌ شما خیانت می‌کند. وقتی مردی خیانت می‌کند از نظر جنسی پیش‌فعال می‌شوند.از آنجا که میل جنسی او بیشتر تحریک می‌شود احساس نیاز بیشتری برای رابطه جنسی دارد و چون معشوقه او همیشه در دسترس نیست این نیاز‌ها را از همسرش می‌خواهد. زنان هم اگر خیانت کنند چون حس عذاب وجدان بیشتری دارند سعی می‌کنند با جلب رضایت همسرانشان در رابطه جنسی هم فداکاری بیشتری کنند و هم هیجان بیشتری نشان دهند.
 • مردان پولدار و زنان فقیر. بی‌خود نیست زنان مردان مرفه و پولدار بیشتر استرس خیانت شوهرانشان را دارند. مردان پولدار خیلی بیشتر مورد توجه زنان دیگر واقع می‌شوند و همین باعث وسوسه آنان می‌شود. زنان فقیر هم به دنبال راهی برای فرار از شرایط فقر می‌خواهند زندگی خود را بهتر کنند و سختی زندگی فرار کنند.

این نتایج حاصل تحقیق چند ساله کسی بود که می‌خواست بیشتر راجع به این اتفاق بداند. شما چه شخصیتی را به این ویژگی‌ها اضافه می‌کنید؟ آیا به نظرتان این ۵ دسته آدم‌ها بیشتر تمایل به خیانت دارند؟

لینک اصلی

4 پاسخ
 1. رضا
  رضا says:

  به نظر من اینم درست نیس که اگه یه زن به مردش زیاد محبت کنه بگیم حتماً داره خیانت میکنه یعنی کلا واژه محبت و زیر سوال بردید پس اگه محبت نکنه شوهر از کجا بفهمه که زنش دوسش داره و برای تامین این نیازش باید اونو در کسی دیگه پیدا کنه چون نیاز داره چه بسا مردهایی بودن که به خاطر محبت نکردن همسرانشان به سمت کسی دیگه کشیده شدن

  پاسخ

تعقیب

 1. […] مطلب (کدام دسته از آدم‌ها تمایل به خیانت دارند) هم برای شما جذاب خواهد […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *