کلک های وزن کم کردن ، می توانید بدن خود را فریب دهید

بدن ما خیلی پیچیده تر از آن است که بخواهیم به سادگی با آن رفتار کنیم اما اگر کلک های وزن کم کردن را بدانیم شاید بتوانیم کمی فریبش دهیم!

تا به حال دقت کرده اید که با نزدیک شدن فصل سرما وزن کم کردن سخت تر می شود؟ دلیلش هم کاملا ساده است چون در زمستان میزان فعالیت بدن به علت سرما کمتر می شود و معمولا انسان ها در خانه می مانند و ماندن در خانه یعنی بیشتر خوردن. اگر می خواهید در زمستان چاق نشوید باید به بدنتان چند کلک بزنید. زنجفیل چند کلک ساده به شما می آموزد که بتوانید در هوای سرد وزن کم کنید.

  • موز و سیب و نعنا بو کنید.

تحقیق روی هزاران داوطلب برای وزن کم کردن ثابت کرد که وقتی آدم ها غذاها را بو می کنند کمتر گرسنه می شوندو اشتهایشان کم می شود. یک تئوری در توضیح این موضوع این است که وقتی ما غذا بو می کنیم در واقع مغز را فریب می دهیم که در حال غذا خوردن هستیم.

  • هنگام غذا خوردن آینه را روبه رو خود بگذارید.

اگر در هنگام غذا خوردن به خودتان نگاه کنید به میزان یک سوم هجم غذایتان کم می شود دلیلش هم این است که هنگام غذا خوردن و دیدن خودمان در آینه یادمان می افتد که چقدر داریم غذا می خوریم و یادمان می اندازد که قصد لاغر شدن داریم.

  • رنگ اتاق ها یا اطرافتان را آبی کنید.

تا به حال فکر کرده اید که چرا رستوران با رنگ آبی یا دکور آبی خیلی کم است؟ چون رنگ آبی اشتها را کم می کند. غذاها را در ظروف آبی بخورید و سعی کنید اتاق غذاخوری خود را آبی کنید.از رنگ های قرمز و نارنجی و زرد هم تا می توانید دوری کنید.

  • از غذاهایتان عکس بگیرید.

به جای اینکه میزان و حجم غذا را بنویسید از آنها عکس بگیرید و هر وعده ای که می خورید را با وعده قبلی مقایسه کنید. نگاه کنید که قبلا چه خورده اید .این کار به شما کمک می کند که در میزان گرسنگی خود تجدید نظر کنید و از پرخوری بپرهیزید.

  • دور کمر خود یک نوار ببندید.

خیلی از فرانسوی ها وقتی به رستوران می روند زیر لباس خود یک کمربند می بندند این کار باعث می شود پرخوری نکنند برای اینکه این کمربند دور کمر آنها نمیگذارد زیاد بخورند.

این کلک ها را برای این گفتیم که خیلی ها شاید نتوانند خودشان را در مقابل غذاها کنترل کنند اما اگر به مغز یا بدن خود فرمان های دیگری بدهید می توانید با پرخوری مقابله کنید.

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *