,

کمپرس گرم برای رفع آکنه صورت

احتمالا تا به حال روش‌های مختلفی را برای از بین بردن آکنه صورت انجام داده‌اید. استفاده از داروها و ماسک‌های مختلف شیمیایی تا داروهای خوراکی، همه روش‌هایی متفاوتی است که خیلی ها امتحان می‌کنند. شاید برخی در کوتاه مدت نتیجه داده باشد و برخی تنها صرف وقت و هزینه بیهوده باشد. به هر حال آکنه مشکلی هست که به راحتی حل نمی‌شود. در این مطلب یک راه حل خانگی دیگر به شما پیشنهاد می‌کنیم که کسانی که آن را امتحان کرده‌اند از آن نتیجه گرفته‌اند.

همه می‌دانیم که پوست صورت ما در طول شبانه روز در معرض آلودگی‌های مختلفی است که به راحتی و با آب وصابون ممکن است از پوست پاک نشوند از مواد آرایشی گرفته تا قرار گرفتن در معرض آلودگی‌های وسایل نقلیه وهوا. بهترین راه برای پاکسازی خانگی پوست علاوه بر استفاده از مواد شوینده مخصوص صورت پاکسازی با بخور و کمپرس گرم است. کمپرس گرم باعث می‌شود که منافذ پوست باز شده و در نتیجه آلودگی و چرک جوش‌ها به راحتی از روی پوست بلند شوند که در واقع یک قدم موفق برای داشتن پوستی بدون جوش سر سیاه و شفاف است.

نکته مهم: اگر پوستی حساس دارید و یا تحت درمان های مختلف قرار گرفته‌اید کمپرس گرم را به هیچ وجه انجام ندهید.

چطور صورت خود را با کمپرس گرم پاکسازی کنیم؟

این کار را به دو روش ساده می‌توانید انجام دهید یا ماکروویو و یا با آب گرم. در روش مایکروویو حوله تمیزی را داخل آب سرد خیس کنید و آبش را کاملا بچلانید دو قطره روغن اسطخودوس برای آرامش روی آن بچکانید و به  مدت ۱۰ تا  ۱۵ دقیقه در مایکروویو بگذارید . مطمئن باشید که صورتتان تمیز و شسته شده است. حوله را از مایکروویو بیرون بیاورید و قبل از آنکه روی پوست صورت بگذارید داغی آن را روی دستتان اندازه بگیرید نباید حوله آنقدر داغ باشد که پوست را بسوزاند. بعد حوله را روی صورت خود پهن کنید و با دو دست خود نگه دارید و تا زمانی که حس کردید حوله سرد شده است روی پوست خود نگه دارید حدودا ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی پوست بگذ ارید بماند بعد صورت خود را با یک شوینده و لایه بردار ملایم لایه برداری کنید و ماساژ دهید به این طریق سلولهای مرده صورت را به راحتی از پوست خود برداشته‌اید. اگر پوست چرب و جوشی دارید قبل از لایه برداری کمپرس گرم را چند بار انجام دهید و بعد با لایه بردار ماساژ دهید. بعد اگر تحمل ماساژ یخ دارید یک تکه یخ و در غیر این صورت پوست صورت را با اسپری آب یخ خیس کنید تا تا منافذ دوباره بسته شوند. حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه بعد از این کار به پوست صورت خود دست نزنید. بهتر است این کار را قبل از خواب انجام دهید تا با پوستی تمیز و شفاف به خواب روید و صبح روز بعد از داشتن پوستی تمیز لذت ببرید.

اگر مایکروویو ندارید می‌توانید همین شیوه را با آب گرم انجام دهید. آب را در قابلمه بجوشانید. باید مراقب باشید که آب بیش از اندازه داغ نباشد داخل آب می‌توانید چند قطره روغن اسطخودوس بچکانید.کافیست دمای آب داخل قابلمه با دمای آب حمام یک درجه باشد. حوله را داخل آن بگذارید خیس بخورد بعد آبش را بگیرید و روی صورت بگذارید وبا دو دست نگه دارید تا حوله سرد شود این کار را چند بار انجام دهید تا منافذ پوست کامل باز شود و بعد از کرم و یا ژل ضد آکنه و یا لایه بردارهای خانگی و ماسک های طبیعی استفاده کنید.بعد از این مرحله مرطوب کننده همیشگی را به صورت خود بزنید و با یک آب پاش آب سرد روی صورت بپاشید و یا همان ماساژ یخ بدهید . بعد تا ۲۰ دقیقه به صورت خوددست نزنید.

اگر بخواهید می‌توانید به جای آب ساده از چایی سبز، بابونه یا نعنا استفاده کنید. این کمپرس گرم برای هر نوع پوستی مفید است و تا دوبار در هفت برای پاکسازی پوست می‌توانید این کار را انجام دهید و از داشتن پوستی زیبا و عاری از آکنه و جوش سر سیاه لذت ببرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *