,

کودک اوتیسمی ۵ ساله خالق این شاهکارهای هنری است.

باورتان می شود که این نقاشی ها را یک کودک اوتیسمی ۵ ساله کشیده باشد؟ اگر یک هنرمند معروف این تابلوهای آبرنگ را کشیده بود منتقدان و هنرمندان چه تحسین ها و تفسیرها از این هنر مدرن نمی کردند!

آیریس هنرمند کوچک  این نقاشی‌های آرام بخش در دسامبر ۲۰۱۱  تشخیص داده شد که مبتلا به اوتیسم است.او صحبت نمی کند و با هیچ کس جز گربه‌اش ارتباطی برقرار نمی‌کند و از تماسهای چشمی و نگاه کردن به دیگران به شدن دوری می‌کند. آیریس خودش را در این نقاشی‌ها تخلیه می‌کند. به گفته پدر و ماد آیریس نقاشی تنها کاری است که او را آرام می‌کند. او ساعتهای طولانی را روی تابلوهای آبرنگ زیبایش وقت می‌گذراند و گربه‌اش تولا هم به طرز باورنکردنی به او در خلق آثار هنری متفاوت و زیبایش کمک می‌کند.

نقاشی های زیبای کودک مبتلا به اوتیسم

نقاشی کودک نابغه اوتیسمی

مادر آیریس در مصاحبه با مجله لایو اکشن نیوز  می‌گوید: تمام چیزی که او احتیاج دارد میز مخصوصش است که تنها روی آن نقاشی می‌کند و قلم موی نقاشی و گربه‌اش. وسایل او در یک جای مشخص خانه آماده است که هر وقت خواست خودش دست به کار می‌شود. اگر رنگی احتیاج داشت که دم دست نبود او با اشاره به اشیایی که آن رنگی باشند منظورش را به مادرش می‌رساند. مادر آیریس می‌گوید او در ترکیب رنگها استعداد خاصی دارد و به زیبایی رنگها را با هم ترکیب می‌کند . وقتی نقاشی‌اش تمام می‌شود قلم‌هایش را داخل لیوان می‌گذارد و با گربه‌اش میزش را ترک می‌کند. او منتظر می‌ماند تا نقاشی‌اش خشک شود وبعد از ظهر دوباره برمی‌گردد تا یک نقاشی جدید بکشد.

نقاشی های فوق العاده کودک اوتیسمی

نقاشی های کودک مبتلا به اوتیسم

نقاشی های دختر 5 ساله اوتیسمی

دختر 5 ساله اوتیسمی نابغه

پدر و مادرش از نقاشی‌کردن های او فیلم گرفته اند و به همراه کارهایش در سایتش می‌گذارند. تابلوهای آبرنگ آیریس برای کارت تبریک و هدیه فوق‌العاده زیبا هستند. همه کسانی که کارهای  او را دیده اند معتقدند که در تابلوهای او آرامش عجیبی وجود دارد که حال آدم را خوب می کند.

تابلو آبرنگ کودک اوتیمسی

تابلو آبرنگ از دختر بچه 5 ساله مبتلا به اوتیسم

وقتی فکر می‌کنیم یک کودک ۵ ساله این رنگها را ساخته واقعا شگفت‌زده می شویم.به وب‌سایت آیریس  irisgracepainting.com سر بزنید تا خودتان از نزدیک شاهد نقاشی کردن و آرامش او باشید. یادتان باشد که کودکان اوتیسمی پر از استعدادند به  آنها فرصت بروز توانایی هایشان را بدهیم.

نظر شما راجع به تابلوهای آیریس چیست؟ شما هم موافقید که این رنگها آرامش بخش و فوق العاده اند؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *