گوشی گم شده خود را تنها با یک گوگل سرچ بیابید.

گوشی اندرویدی خود را گم کرده‌اید و هیچ ایده‌ای ندارید که آن را کجا جا گذاشته‌اید؟

می‌خواهید ببینید گوشی شما کجاست؟ یا اینکه گوشی شما را دزدیده‌اند و می‌خواهید مکان گوشی خود را بیابید؟ زمانی که گوشی شما را ربودند، رمز ورودی برای گوشی انتخاب نکرده بودید و می‌خواهید حالا که گوشی شما دزیده یا گم شده است؛ این کار را بکنید؟ یا حتی نه، نگران اطلاعات روی گوشیتان هستید و می‌خواهید همه آنها را پاک کنید؟ گوگل با یک ابتکار جالب به یاری شما آمده است. شما تنها با یک سرچ ساده می‌توانید گوشی گم شده خودتان را پیدا کنید.

برای پیدا کردن گوشی گم شد خودتان، تمام کاری که شما نیاز دارید این است که صفحه جستجوی گوگل را باز کنید و بنویسید find my phone .

بگذارید قدم به قدم پیش برویم و با عکس به شما نشان بدهم. وقتی من در گوگل عبارت find my phone را سرچ کردم، در ابتدای صفحه تصویر زیر را به نمایش گذاشت.

 1

همانطور که می‌بینید جایی که گوشی گم شده شما هم اکنون قرار دارد را روی نقشه گوگل به شما نشان می‌دهد. در سمت راست تصویر هم عبارت Ring نوشته شده. اگر روی Ring کلیک کنید، گوشی گم شده شما به مدت ۵ دقیقه با حداکثر صدا شروع به زنگ زدن می‌کند و شما می‌توانید گوشی گم شده خود را پیدا کنید.

االبته ممکن است تنظیمات Location گوشی شما فعال نباشد. در این صورت با تصویر زیر مواجه خواهید شد.

 2

خوب وقتی تنظیمات Location گوشی گم شده شما فعال نیست، انتظار نداشته باشید که آدرس گوشی را به شما نشان بدهد. اما نگران نباشید، حتی اگر تنظیمات Location فعال نبود، شما سایر قابلیت‌ها را از دست نداده‌اید. هنوز می‌توانید زنگ گوشی گم شده خود را به صدا در آورید.

حالا اگر گوشی شما گم نشده بود، بلکه متاسفانه گوشی شما دزدید شده بود چه؟ در این حالت چه کاری می‌توانید بکنید؟ روی همین تصویر یک کلیک بکنید. وقتی کلیک کردید به صفحه جدیدی هدایت می‌شوید با شکل و شمایل زیر.

 4

این‌بار گوگل امکانات بیشتری در اختیار شما قرار داده. همان‌طور که در تصویر می‌بینید، علاوه بر گزینه Ring دو گزینه دیگر Erase و Lock هم اضافه شده. با زدن دکمه Lock شما می‌توانید رمز جدیدی برای گوشی خود وارد کنید و با زدن دکمه Erase می‌توانید با خیال راحت تمام اطلاعات روی گوشی را پاک کنید. از عکس‌ها و فیلم‌ها گرفته تا اطلاعات برنامه‌ها و چت‌ها و …. البته اطلاعات روی SD Card پاک نخواهد شد.

لازم است توجه کنید که برای استفاده از این امکانات شما می‌بایست یک اکانت گوگل یا همان جی‌میل داشته باشید و در گوشی اندرویدی خود اکانت گوگل خود را وارد کرده باشید. هر سوالی که در این زمینه داشتید می‌توانید در بخش دیدگاه‌ها بپرسید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *