یخچال مهربانی، ایده ای از یک خانم رستوران دار هندی

رستوران ها  به ویژه رستوران های بزرگ همیشه پر از غذاهای دست خورده اند. غذاهای زیادی که معمولا به سطل آشغال ریخته می شوند. در حالی که شاید خیلی ها دوست داشته باشند همان غذاها که ریخته می‌شوند را بخورند.

ایده ای که به ذهن یک رستوران دار هندی رسید. این صاحب رستوران وقتی دید که بی خانمان ها و زنان و بچه ها داخل کیسه های زباله رستوران را می گردند تا غذایی پیدا کنند فهمید که می‌تواند یک کار خیلی عالی بکند. کوچی خانم رستوران دار تصمیم گرفت یک یخچال بیرون رستورانش بگذارد و غذاهایی که باقی مانده اند و مدتها  به طرز اشتباهی داخل کیسه های زباله ریخته میشد داخل آن بگذارد تا بی خانمان ها از خودشان پذیرایی کنند. این یخچال ۲۴ ساعت شبانه روز درش باز است و هر کسی می‌تواند از آن استفاده کند.  جالب اینجاست که این یخچال مهربانی از آدم های عادی که غذای اضافی دارند و یا رستوران دارهای دیگر هم دعوت کرده تا غذاهای اضافی خود را در آن بگذارند.

یخچال مهربانی

ایده زیبایی یخچال مهربانی

 

خانم کوچی، خالق یخچال مهربانی در مصاحبه با هوفینگتون پست گفت : ” پول مال شماست، اما منابعی که از آن پول در میاورید مال جامعه است” همه حرفم در مورد یخچال مهربانی این بود که اگر شما پول خود را دور می‌ریزید یا اصراف می کنید شما دارید جامعه را اصراف می‌کنید”.

یخچال مهربانی

از همان شبی که دید زنی برای بچه هایش در زباله ها غذاها پیدا می کند فکر کرد که باید کاری بکند. فردا شبش با میزان زیاد غذایی که در رستوران مانده بود دنبال آن زن گشت اما نیافتش. این حس آزار دهنده که او دارد چقدر اصراف می‌کند آنقدر آزارش می‌داد که فردایش یخچال مهربانی کار خودش را شروع کرد. مهم نیست شعارش چه باشد مهم این است که خیلی ها غذا می‌خورند و غذاها هم دور ریخته نمی‌شود.

یخچال مهربانی

این یخچال تبدیل به یک فرهنگ در هند می شود و همه رستوران دارها از داشتن یخچال مهربانی جامعه گرسنگان را نجات می‌دهند در عین حال که پول خود را هم دور نمی‌ریزند.

یخچال مهربانی

این هم یک ایده ناب بود مانند دیوار مهربانی. با این تفاوت که شاید یخچال مهربانی در لحظه حس خیلی بهتری به همه کسانی که گرسنه هستند بدهد. قبول دارید هیچ صحنه ای به اندازه دور ریختن غذاها چشم انسان را آزار نمی‌دهد.

یخچال مهربانی

این هم خانم کوچی خالق ایده دور نریختن غذاها و ضیافت بی خانمان ها

 خالق ایده یخچال مهربانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *