,

با یک کار ساده صبح‌ها می توانید راحت وزن کم کنید .

 

اگر دنبال ره حل های ساده برای وزن کم کردن هستید این راه کار در نهایت سادگی شیوه زندگیتان را هم تغییر می دهد.زمان طلوع آفتاب بیدار شدن و نور خورشید را دیدن شاید دلیل کافی  برای اینکه خودتان را از رختخواب بیرون بکشید به اصطلاح سحرخیز شوید نباشد. شاید وزن کم کردن ابن انگیزه را به خیلی ها بدهد.  بر اساس یک مطالعه جالب چاپ شده در مجله پلاس وان، محققان و پزشکان دانشگاه نورث وسترن به این نتیجه رسیدند که صبح زود بیدار شدن و مقداری اشعه خورشید را در صبح زود دریافت‌کردن باعث کاهش وزن می‌شود.

بر اساس این آزمایش محققان از ۵۴ زن با میانگین سنی ۳۰ سال خواستند که یک مانیتور مچ‌بند به دستشان ببندند تا میزان اشعه خورشید که بدنشان دریافت می‌کند را  ثبت کنند و همینطور از آنها خواسته‌شد که میزان کالری دریافتی و همینطور میزان کالری که میسوزانند را یادداشت کنند. نتیجه این بود که کسانی که نور خورشید بیشتری در صبح  دریافت می‌کنند بدون توجه به سن و میزان کالری که مصرف می‌کنند چربی کمتری در بدن ذخیره می‌کنند و کالری بیشتری می‌سوزانند.

Sunlight

دو دلیل برای این اتفاق ساده وجود دارد: اول اینکه وقتی هر روز صبح در معرض نور صبحگاهی قرار میگیرید ساعت بدن شما تنظیم می‌شود به این معنی که شما یک برنامه طبیعی و منظم خواب دارید. در نتیجه برنامه ثابت خواب باعث میشود متابولیسم بدن شما تنظیم شود که منجر به کاهش وزن می‌شود. دلیل دوم برای اینکه نور صبح باعث لاغر شدن شما می‌شود این است که در طبیعت نور صبح بسیار قوی‌تر از نور بعد از ظهر است و از آنجا که اشعه آبی نور خورشید در صبح زود بسیار بیشتر از بقیه زمانهای روز است این اشعه آبی بیشترین تاثیر را در فعالیت شبانه روزی ما می‌گذارد و باعث می‌شود بدن کالری بیشتری بسوزاند.

فقط کافی است هر روز بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در حدود ساعت ۸ صبح زیر نور خورشید باشید خودتان تاثیر معجزه آسای آن را می‌بینید. اگر شما یک کارمند اداری نیستید که هر روز صبح زود از خواب بیدار شوید تنها برای یک  هفته تاثیر خوردن صبحانه با نور خورشید در صبح زود را امتحان کنید تا خودتان ناخودآگاه به یک سحرخیز و ورزشکار صیحگاهی تبدیل شوید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *