, ,

۱۰ دلیل برای اینکه شما نمی‌توانید وزنتان را کاهش دهید

با وجود اینکه همیشه در رژیم هستید و ورزش می کنید وزن کم نمی کنید و بدنتان دچار ایست کاهش وزن شده است، نگران نباشید شما می‌توانید با به‌کارگیری این ۱۰ راه‌حل دوباره به کاهش وزن خود ادامه دهید.

Healthy green vegetable juice on wooden table

  • در وعده‌های غذایی آبمیوه نخورید

کالری‌ها اضافه می‌شوند حتی اگر چربی سالم و یا یک لیوان آب انگور، لیموناد و یا آب سبزی‌ها باشد همه این‌ها کالری دارند. خیلی از افراد نوشیدنی‌ها را در رژیم غذایی در نظر نمی‌گیرند و کالری و میزان کربوهیدرات و پروتئینی که از مایعات به دست می‌آید حساب نمی‌کنند. گاهی اوقات مایعات و نوشیدنی‌هایی چون آب سبزی‌ها شمارا سریع‌تر گرسنه می‌کند و بنابراین  شمارا به خوردن میان وعده وسوسه می‌کنند که صدالبته میزان کالری آن‌ها بسیار بیشتر است.

  • درباره حجم غذایی که می‌خورید بد قضاوت نکنیدsuperfoods-diet1

بیشتر افراد نسبت به میزان غذایی که می‌خورند بد قضاوت می‌کنند، تحقیقات نشان داده است که وقتی ما در ظروف کوچک‌تر غذا می‌خوریم نسبت به میزان غذایی که می‌خوریم قضاوت درست‌تری داریم و احساس سیری بیشتری می‌کنید به نسبت زمانی که از ظرف‌های بزرگ برای خوردن غذا استفاده می‌کنید. زمانی که شما از ظروف بزرگ استفاده می‌کنید بیشتر میزان کالری دریافتی  را دست‌کم می‌گیرید. اگرچه اندازه‌گیری میزان غذایی که می‌خوریم ممکن است دردناک به نظر آید اما در درازمدت با وزنی که کم کردید ارزش این کار را بیشتر می‌فهمید.

bigstock-Set-Of-Stamps-48433781

  • غذاهای رژیمی نخورید

گاهی اوقات عقلانی به نظر نمی‌رسد که غذاهایی که برچسب رژیمی دارند باعث کاهش وزن شوند چراکه بسیاری از آن‌ها که دارای برچسب کم‌چرب هستند از طرف دیگر دارای قند بالا و بسیاری از آن‌ها دارای مقدار زیادی نمک هستند. آن‌ها به‌طورکلی فاقد ویتامین و مواد معدنی هستند که بدن شما در حال کاهش وزن احتیاج دارد. به‌جای مصرف غذاهای رژیمی خودتان غذاهای تازه و سالم بپزید.

  • ورزش‌های تکراری و روتین انجام ندهیدexercise

وقتی‌که شما تازه شروع به ورزش کردن می‌کنید تقریباً همه حرکات ورزشی باعث افزایش سوخت‌وساز بدن می‌گردد و در کاهش وزن بسیار مؤثر است. به‌هرحال بعد از گذر زمان بدن شما به حرکات ورزشی تکراری عادت می‌کند و کاهش وزن دشوارتر می‌شود. سعی کنید حرکات ورزشی را تغییر دهید

  • بیشتر بخوریدHealthy-Foods

بله شما درست خواندید، بیشتر بخورید! گاهی اوقات کسانی که قصد کاهش وزن دادند بسیار کمتر ازآنچه بدنشان احتیاج دارد می‌خورند. بدن شما می‌خواهد از شما محافظت کند بنابراین برای زنده ماندن سوخت‌وساز خود را آهسته می‌کند. بنابراین اگر در حال گرفتن رژیم بسیار کم‌کالری هستید سعی کنید چند صد کالری به رژیم غذایی خود اضافه کنید . آنگاه به‌خوبی شاهد کاهش دوباره وزن خودخواهید بود

  • خیلی ورزش نکنید

یکی از مسائلی که در بین رژیم گیرندگان بسیار شایع است ورزش بیش‌ازاندازه است. این مشکلی است که بسیاری آن را نادیده می‌گیرد. درست است که ورزش جز لاینفک در برنامه کاهش وزن است اما ورزش بیش اندازه باعث گرسنگی بیشتر و درنتیجه خوردن غذای بیشتر می‌شود. بعضی‌ها این‌گونه توجیه می‌کنند که ” من ۵ کیلومتر بیشتر دویدم پس می‌توانم یک بستنی با مغز گردو بخورم!” بدن واقعاً به این روش کار نمی‌کند سعی کنید یک برنامه ورزشی منظم و درعین‌حال متنوع داشت باشید.

  • به‌اندازه بخوابیدYoung man peacefully sleeping in bed

بدن درحالی‌که خواب است هورمون‌های متعددی ترشح می‌کند که باعث تنظیم و تعادل سازی میزان کالری مصرفی و خواب و کاهش وزن می‌شود. .مطالعات نشان داده است که وقتی این ریتم طبیعی به هم می‌ریزد بدن وزن اضافه می‌کند. یک عادت خواب خوب و متعادل ایجاد کنید و به خواب خود به‌اندازه ورزش اهمیت قائل شوید.

  • شما درواقع وزن کم می‌کنید ولی…

گاهی مواقع ما درواقع در حال وزن کم کردن هستیم اما به علت حرکات ورزشی به عضلات و ماهیچه‌های خود اضافه می‌کنید این دو بر یکدیگر تأثیر می‌گذارد و باعث می‌شود که دچار اشتباه شویم و فکر کنیم که وزن کم نمی‌کنیم درحالی‌که درواقع این‌گونه نیست. بیشتر به این مسئله توجه کنید که چه حسی دارید چگونه به نظر می‌رسید و یا لباس‌هایتان اندازه هستند و چقدر میزان چربی‌های بدنتان کم شده است و نه به عدد روی ترازو.

  • به غذاهایی که اضافه می‌خورید بیشتر توجه کنیدcatering services background with snacks and glasses of wine on

منظور از کالری اضافی سس، شکر و خامه در قهوه و یا یک‌تکه کوچک از کیک تولد همکارتان است، شیرینی و آجیل در مهمانی‌ها، کالری همه این چیزهای کوچک  روی‌هم جمع می‌شود بنابراین به همه جزییاتی که وارد برنامه غذایی‌تان می‌شود توجه کنید حتی تست کردن مزه غذایی که می‌پزید.

  • آرامش داشته باشیدyoga-class_stetching

استرس باعث می‌شود که بدن هورمونی به نام کورتیزول ترشح کند که باعث افزایش وزن می‌شود. یوگا و مدیتیشن تمرین کنید و به افکار مثبت بیندیشید و پاداش تلاش خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌بینید.

13 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *