,

مدل های مختلف چربی شکم و روش آب کردن آنها

اگر جزء اون دسته از آدم های خوش شانس روزگار نیستید که شکم های صاف و یکدست دارند باید بدانید که متخصصین لیستی از مدلهای مختلفی که چربی شکم در اطراف شکم ایجاد می‌شود تهیه کرده اند و بر اساس آنها توصیه های خاص خودشان را برای از بین بردن هر نوع شکمی دارند که بر اساس شکل شکم متفاوت است. شما هم می‌توانید در این مقاله شکل و نوع شکم خود را بیابید و توصیه لازم برای از بین بردن آن نوع شکم را اجرا کنید.

انواع اشکال شکم

شکم دو لبه

اگر مدل شکم به صورت دو لبه مانند این عکس باشد احتمالا فرد زیاد روی صندلی و مبل و یا در محیط کار می‌نشیند.  این فرد خوردن عصبی دارد ومدام در حال ریزه خواری است. قند و کربوهیدرات یعنی در واقع مصرف زیاد شیرینی جات و آرد سفید، پاستا و ماکارونی و احتمالا الکل باعث ایجاد شکم دو لبه می‌شود.

برای از بین بردن شکم دو لبه باید رژیمی گرفته شود که مصرف قند را به حداقل ممکن برساند. اسنک و خوراکی‌هایی مثل چیپس و پفک را حذف کند و مواد سالم را جایگزین آن کند.اگر درد زانو و پا ندارد برای از بین بردن این نوع شکم به جای آسانسور همیشه از پله استفاده کند. لازم نیست ورزش های سنگین هوازی کند تنها پیاده روی مفید و یوگا و کمی ورزش سبک برای از بین بردن شکم دو لبه کافیست.

شکم ناشی از استرس

شکم ناشی از استرس

خیلی از کسانی که همیشه می‌خواهند در بهترین وضعیت ممکن باشند ودر هر چیزی اول و بهترین باشند. استرس ناشی از آن حتی در سیستم گوارشی آنها هم اختلال ایجاد می‌کند و باعث می‌شود که شکمشان باد کند. چربی در بخش میانی شکم اطراف عصب‌ها جمع می‌شود و وقتی ما استرس داریم بدن ما هورمون کورتیزول ترشح می‌کند که این هورمون بدن را تحریک می‌کند تا چربی های اطراف شکم باقی بمانند.این نوع شکم های ناشی از استرس بسیار سفت هم هستند.

اگر کسی از این نوع شکم ها دارد باید شبها زود به رختخواب برود و بیشتر بخوابد. کم خوابی ترشح هورمون لپتین را کاهش می‌دهد هورمونی که کمک می‌کند متابولیسم و اشتهای فرد متعادل شود. تنفس عمیق و ورزش‌های آرام بخش مثل یوگا و مدیتیشن بسیار مفید هستند. گرفتن حمام گرم و خوردن چای بابونه قبل از خواب به افرادی که این نوع شکم ناشی از استرس دارند بسیار کمک می‌کند. این افراد باید مصرف قهوه و کافئین را کم کنند و تنها دو فنجان در روز بیشتر نخورند.شنا و پیاده روی در هوای آزاد بهترین ورزشها برای این اشخاص است.

شکم های شل و گنده

شکم شل

معمولا این نوع شکم برای مادرهایی است که در بیرون از خانه کار می‌کنند. معمولا این افراد سعی کرده اند شکم خود را با ورزش و رژیم در سنین مختلف کوچک کنند که موفق نشده اند. اگر کسی از این نوع شکم‌ها دارد باید رژیم غذایی اش را به غذاهای پرفیبر تغییر دهد.سبزیجات با برگهای سبز مانند اسفناج، غلات و دانه های مقوی به میزان کم روزی نباید بیشتر از ۲۰ عدد باشد مصرف کنند و مهمتر از همه چیز این است که تا می‌توانند آب بنوشند.

ورزش‌های کششی برای اینکه ماهیچه ها کش بیایند. ورزش معروف که رو به زمین دراز بکشند و آرنجهاو پاشنه پا تنها با زمین تماس داشته باشد. صورت و ابروها را به سمت بالا بکشند و پشت و باسن و پاها به موازات زمین و راست قرار گیرد روزهای اول این حرکت کششی را برای مدت ۱۰ ثانیه انجام دهند و روزی ۳۰ بار تکرار کنند و در روزهای بعد آن را به یک دقیقه برسانند.

شکم‌های بعد از زایمان

شکم بعد از زایمان

این نوع شکم ها معمولا بعد از زایمان برای زنها ایجاد می‌شود. زنان به شدت در این زمان استرس دارند که شکمشان را کوچک کنند و به حالت اول برگردانند. باید تا می‌توانند امگا ۳ و اسید چرب امگا ۶ مصرف کنند برای آنها که گیاه خوار هستند بهترین درمان شکم‌های زایمان تخم کتان است.

مغزهایی مثل گردو و فندق و بادام بخورند و روغن زیتون را هر روز در غذای خود داشته باشند. مغزها علاوه بر آنکه کمک می‌کنند ویتامین بیشتری به بدن برسد ومادر انرژی بیشتری داشته باشد در مقابل خستگی شدید ناشی از مسئولیت‌های مادری هم بسیار مفید است. در این زمان ورزش‌های کگل(رزش‌هایی برای تقویت عضلات حمایت‌کننده مجاری ادراری، مثانه، رحم ، راست روده رکتوم مقعد و واژن در کف لگن هستند) انجام دهند. این ورزش‌ها در کوچک شدن شکم زایمان بسیار موثر اند. از ورزش‌های شکمی بعد از زایمان خودداری کنید. ورزش‌های شکمی بعد از زایمان برای عضلات شکم زنان بسیار خطرناک است و تا مدتی باید از آن پرهیز کنند. روش درست تنفس عمیق و ورزش‌های آرام کگل برای بعد از زایمان بهترین راه برای از بین بردن شکم های زایمان است. مهم تر اینکه نباید خیلی نگران بود در کمتر از ۳ ماه با رژیم مناسب و ورزش‌های آرام به راحتی شکم به حالت اول بر می‌گردد.

شکم‌های ناشی از نفخ

شکم ناشی از نفخ

این نوع شکم ها صبح‌ها خوابیده اند و کوچک اند اما در طول روز به مرور به علت ایجاد گاز و نفخ بزرگ می‌شوند. معمولا این افراد نمی‌دانند که دقیقا چرا این اتفاق می‌افتد چون در برابر هر غذایی به این روز می‌افتند. اما باید بدانند که گلوتن گندم عامل اصلی ایجاد نفخ در شکم است. این افراد تا می‌توانند نان سفید گندم نخورند و مواد غذایی مانند سس کچاب و بستنی و ماء الشعیر را کم کنند و به خام خواری روی بیاورند. غذاهای باد زا مثل حبوبات و با احتیاط مصرف کنند.  برای خارج شدن باد از شکم ورزشهای هوازی و کمی دویدن بسیار مفید است.

مدل های مختلف چربی شکم از این چند مورد خارج نیست بهتر است بعد از اینکه تصمیم گرفتید شکم خود را کوچک کنید بدانید که شکم شما در اثر چه چیزی به وجود آمده و بعد به دنبال آب کردن آن باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *