, , , ,

۵راه حل مفید برای کاهش وزن با انواع پروتئین

بیشتر کسانی که رژیم می‌گیرند به اشتباه فکر می‌کنند که اگر گرسنگی نکشند لاغر نمی‌شوند. اما اگر شما پروتئین بیشتری بخورید نه تنها گرسنه نمی‌شوید بلکه به خوبی وزن هم کم می‌کنید. پروتئین‌های کم‌چربی کمک می‌کنند که احساس سیری داشته باشیم و هوس خوردن تنقلات و میان وعده ها از سرمان بپرد. علاوه بر این پروئین میزان قند خون بدن را تنظیم می‌کند که در دوران رژیم مسئله مهمی است و همینطور متابولیسم بدن را بالا نگه می‌دارد. مشکل خیلی از کسانی که پروتئین کمتر می‌خورند عدم خلاقیت در درست کردن غذاهای پروتئینی است در این مطلب ۵ راه ساده برای خوردن پروتئین حتی به عنوان میان وعده در محل کار را پیشنهاد می‌کنیم.

grilled-chicken-salad

  • در پختن گوشت خلاقیت داشته باشید. خیلی ها فکر می‌کنند پختن غذاهای پروتئینی سخت و زمان‌بر است. پختن یک تکه سینه مرغ برش زده و نازک شده، یک تکه کوچک ماهی و حتی یک ورقه نازک گوشت قرمز از نظر زمانی خیلی خیلی کمتر از پختن ماکارونی و یا انواع خورشت ها وقت می‌گیرد. فقط کافیست برش‌های نازک و کم‌چرب را در ماهیتابه های شیب‌دار با انواع ادویه و طعم‌ها کبابی کنید. خلاقیت و تنوع در پختن غذاهای رژیمی و خانگی انگیزه شما را برای ادامه رژیم بیشتر می‌کند.
  • ازسفیده تخم مرغ در وعده‌های غذایی استفاده کنید. همه شما می‌دانید که چطور می‌توانید از تکه های تخم مرغ در انواع سالاد و ساندویچ با ترکیب پنیر و سبزیجات مختلف استفاده کنید و حتی با خود به محل کار ببرید. سفیده تخم مرغ طعم خاصی ندارد پس می‌توانید در خیلی از ترکیبات ساندویچ‌های ساده و یا برای شام از این ماده غذایی پروتئین‌دار استفاده کنید.

670px-Cook-Bean-Sprouts-Step-2

  • از سبزیجات پروتئین‌دار استفاده‌کنید. البته این به این معنی نیست که پروتئین گیاهی میزان پروتئین مورد نیاز بدن را کاملا تامین می‌کند. در میان سبزیجات کلم بروکلی، گل کلم، اسفناج، مارچوبه و در میان میوه‌ها موز می‌توانند پروتئین بدن را تا حدی در روز تامین کنند. بنابراین با خوردن یک بشقاب سالاد کلم که سفیده تخم مرغ را در آن تکه تکه کردید و یا یک بشقاب نرگسی پروتئین مورد نیاز بدنتان رو دریافت کنید.
  • از حبوبات و آجیل استفاده کنید. تمام کسانی که گوشت نمی‌خورند پروتئین مورد نیاز بدنشان را از حبوبات دریافت می‌کنند. برای مثال یک فنجان لوبیا پخته شده حدود ۱۴ گرم پروتئین دارد که خبیی کمتر از یک تکه سینه مرغ، پروتئین بدن را تامین می‌کند. اما اگر حبوبات را با سبزیجات حاوی پروتئین بخورید به اندازه کافی در روز پروتئین دریافت می‌کنید.  در انتخاب آجیل و حبوبات دقت کنید به هیچ وجه از کنسروها و آجیل های طعم داده شده و شور استفاده نکنید.

Spiced-Yogurt-Dip-for-Fruit_Recipes_1007x545.ashx_

  • از پروتئین در دسر هم استفاده کنید. با خرد کردن تکه های میوه در ماست یک دسر سالم و خوشمزه دارید. حتی از ژله های کم شیرین استفاده کنید و با ماست ترکیب کنید در این صورت یک دسر فوق العاده خوشمزه و پروتئینی دارید. می‌توانید از ورقه‌های ژلاتین که همه جا در دسترس است با آبمیوه طبیعی و ماست یک دسر رژیمی و خوشمزه درست‌کنید.
4 پاسخ

تعقیب

  1. […] شماره شش در رژیم لاغری سریع شکم و پهلو: مقدار زیادی پروتئین میل […]

  2. […] رژیم لاغری شما باید نسبتا سنگین‌تر باشد و مشخصا نسبت پروتئین برنامه رژیم غذایی شما باید بالاتر باشد و چربی‌های […]

  3. […] نهایت شما برای کاهش وزن سریع و رسیدن به وزن ایده‌آل و مهم‌تر از آن تثبیت وزن […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *