, ,

۸ غذای تقویت کننده حافظه

مدام فراموش می‌کنید که وسایلتان را کجا گذاشته‌اید؟ اسم‌ها یادتان نمی‌آیند؟ هنگام خرید اگر لیست برندارید دست خالی برمی‌گردید؟ اینها همه نشانه این است که حافظه شما در حال از بین رفتن است. خوشبختانه در این زمینه تحقیقات علمی زیادی انجام شده‌است که انسان‌ها برای داشتن حافظه بهتر چه کار‌هایی انجام دهند. یکی از این کارها تغییر رژیم غذایی است. این ۸ غذا حافظه را تقویت می‌کنند. کودکان در فصل امتحانات و یا بزرگتر‌ها در هر شرایطی باید به فکر حافظه خود باشند چرا که آلزایمر در دوران پیری از آزاردهنده‌ترین بیماری‌ها است. برای پیشگیری از آن باید از جوانی  و میان‌سالی شروع کنید.

content_083_VEGJXF10-1

ماهی

حتما دلیلی دارد که ماهی را غذای مغز می‌نامند.  متخصصان توصیه می‌کنند که مصرف کافی امگا۳ و اسیدهای چرب مانع از زوال حافظه می‌شود. محققان دانشگاه شیکاگو در طول چهار سال  ۶۰۰۰ نفر را مورد بررسی قرار دادند تا ببینند که رژیم غذایی چه تاثیری در تقویت حافظه دارد. کسانی که حداقل یک بار در هفته ماهی می‌خورند ۱۲ درصد کمتر از کسانی که ماهی نمی‌خورند و یا خیلی کم می‌خورند دچار زوال و کمی حافظه می‌شوند. همچنین کسانی که ماهی می‌خوردند ۶۰ درصد کمتر از دیگران دچار الزایمر شدند. امگا۳ به عنوان درمان آلزایمر شناخته شده است.

زردچوبه و ادویه کاری

سعی کنید در همه غذاهایتان زردچوبه بریزید. خوشبختانه این عادت ایرانی‌ها در ریختن زردچوبه در خورشت‌ها کمک بسیاری در تقویت حافظه می‌کند. ادویه کاری و زردچوبه علاوه بر جلوگیری از آلزایمر مانع از سکته قلبی می‌شود.

Grape-Smoothie_PS_2_2

انگور و تمشک

میوه‌هایی از دسته تمشک و توت‌فرنگی و همچنین انگور هم کارکرد مغز را تقویت می‌کند و هم مانع از کاهش عملکرد مغز در سنین بالا می‌شود. یک آزمایش نشان داد که کسانی که در روز یک لیوان آب تمشک و انگور می‌خورند در طول دو ماه به طور قابل توجهی در امتحانات تستی و حافظه  پیشرفت داشتند.

لبو

لبو سرشار از نیترات است. اما نیترات چیست؟ نیترات شکلی از اکسید نیتریک است که باعث جریان خون و گردش خون در رگها می‌شود و فشار خون را کم میکند و اینکه چه ربطی به حافظه دارد دقیقا به همین گردش خون برمی‌گردد. نیترات باعث می‌شود که خون و اکسیژن به مغز برسد و در نتیجه کارکرد مغز را افزایش می‌دهد.

اسفناج و کلم

برگ‌های سبز حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان  و فولیک اسید است. فولیک کارکرد مغز را بالا می‌برد و حافظه را تقویت می‌کند.

Chewing gums on blue

آدامس

محققان ثابت کردند که کسانی که در طول کارهای فکری آدامس می‌جوند خیلی سریعتر فکر می‌کنند و سرعت پردازش مغزشان بیشتر است. اگر برای انجام کار فکری در زمان طولانی احتیاج به تمرکز دارید آدامس بجوید. آدامس جویدن تمرکزتان را روی کار بالا می‌برد.

قهوه

دانشمندان استرالیایی به این نتیجه رسیدند که دو فنجان قهوه در روز حافظه را افزایش می‌دهد. زنان بالای ۶۰ سال که روزانه قهوه می‌نوشند خیلی سریعتر جزئیات و اسم‌ها را به یاد می‌آورند تا آنها که قهوه نمی‌نوشند.

Dark chocolate

شکلات

در سال۲۰۱۳ محققان به این نتیجه رسیدند که خوردن شکلات تلخ و کاکائو هم در سالمندان مانع از آلزایمر می‌شود و هم در جوانان عملکرد مغز را افزایش می‌دهد. با خوردن شکلات هنگام امتحان‌های تستی نتیجه بهتری می‌گیرید.

لینک اصلی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *